Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

SEC przygotowuje się do odwołania od orzeczenia sądu w sprawie Ripple

SEC przygotowuje się do odwołania od orzeczenia sądu w sprawie Ripple

Wiadomości
16 lipca, 2023
92
xrp-ripple-poradnik

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamierza odwołać się od wyroku sądu w sprawie tokena XRP, który został częściowo rozpatrzony na korzyść emitenta, firmy Ripple.

Wyrok Sądu Południowego Dystryktu Nowego Jorku został wydany w czwartek, 13 lipca, z obowiązkowym zastrzeżeniem, które daje SEC możliwość odwołania się od decyzji i zmiany przebiegu sporu na swoją korzyść. Sąd w swoim orzeczeniu stwierdził bowiem:

“Po rozważeniu realiów gospodarczych i ogółu okoliczności, sąd stwierdza, że sprzedaż instytucjonalna XRP przez Ripple Labs stanowiła niezarejestrowaną ofertę i sprzedaż kontraktów inwestycyjnych z naruszeniem sekcji 5 ustawy o papierach wartościowych.”

W ten sposób sędzia Analisa Torres orzekła, że transakcje kupna i sprzedaży kryptowaluty XRP dokonywane za pośrednictwem usług giełd aktywów cyfrowych nie kwalifikują się jako oferty i sprzedaż kontraktów inwestycyjnych. Komentując opinię sądu, rzecznik SEC powiedział, że regulator “dołoży wszelkich starań, aby dokonać przeglądu wyroku” i zastrzega sobie prawo do odwołania.

“Sąd zgodził się z SEC, że test Howeya pozwala na odpowiednią analizę porównawczą transakcji kryptowalutowych i papierów wartościowych oraz odrzucił argumenty Ripple dotyczące tego, co firma uważa za kontrakt inwestycyjny. Jesteśmy usatysfakcjonowani: sąd uznał, że różne aktywa materialne i niematerialne mogą być przedmiotem umowy inwestycyjnej oraz że w pewnych okolicznościach tokeny XRP były oferowane i sprzedawane przez Ripple klientom instytucjonalnym z naruszeniem przepisów dotyczących papierów wartościowych”.

Rzecznik Komisji podkreślił: sędzia federalna Analisa Torres zwróciła uwagę, że nieznajomość prawa papierów wartościowych nie zwalnia przedstawicieli branży kryptowalutowej z odpowiedzialności. Zaplanowała też kolejne przesłuchania sądowe w celu ustalenia osobistej winy / niewinności dyrektora wykonawczego Ripple Brada Garlinghouse’a i prezesa wykonawczego Chrisa Larsena.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.