Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

3 sposoby na inwestowanie oszczędności

3 sposoby na inwestowanie oszczędności

Komunikaty firm
23 czerwca, 2022
302

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie swoich oszczędności, ponieważ gromadzenie gotówki podczas rosnącej inflacji sprawia, że pieniądze tracą na wartości. W dzisiejszych czasach istnieje jednak wiele różnych sposobów, które pozwalają na pomnożenie swojego kapitału. Należy jednak pamiętać, że część z nich jest obarczona sporym ryzykiem. Dodatkowo wybór konkretnej metody powinien być uzależniony od naszej wiedzy w danym temacie, a także ilości zgromadzonych środków. Jakie są najpopularniejsze sposoby na inwestowanie oszczędności? Podpowiadamy.

Konta oszczędnościowe i lokaty

Sposobów na inwestowanie oszczędności jest wiele. Czytelne rankingi i porównania produktów różnych instytucji finansowych oferuje Finansowy Opiekun. Najprostszą formą lokowania swojego kapitału jest odłożenie go na oprocentowany rachunek, czyli tzw. lokatę terminową. Sposób ten nie wymaga praktycznie żadnej wiedzy, a poszczególne produkty bardzo łatwo można porównać między sobą, korzystając ze specjalnych narzędzi. Na konto oszczędnościowe można wykonywać przelewy samodzielnie lub ustawić zlecenie stałe. Z kolei lokata zazwyczaj dostępna jest w wersji krótko-, bądź długoterminowej i choć ma stosunkowo niskie oprocentowanie, to zazwyczaj jest ono jednak wyższe niż w przypadku rachunku oszczędnościowego.

Waluty obce i kryptowaluty

Obecnie coraz więcej osób interesuje się inwestycją w waluty obce i kryptowaluty. W takich przypadkach potrzebna jest jednak spora wiedza, ponieważ taka metoda pomnażania kapitału wiąże się ze sporym ryzykiem. Z tego powodu technika ta sprawdza się wtedy, kiedy korzysta z niej doświadczony fachowiec, który posiada odpowiednie zabezpieczenie na wypadek straty. Na wartość zarówno walut obcych jak i kryptowalut ma wpływ wiele czynników gospodarczych, a także sytuacja na świecie i w branży IT. Dlatego osoby decydujące się na taką inwestycję muszą biegle poruszać się w tych tematach.

Nieruchomości

Osoby, które dysponują bardzo dużymi środkami finansowymi, najchętniej inwestują je w nieruchomości. Popyt na mieszkania jest wciąż bardzo wysoki, dlatego lokowanie swoich funduszy w kupno mieszkań na wynajem jest świetnym sposobem na dostarczenie sobie stałego źródła przychodu. Dodatkowo w razie potrzeby dom lub mieszkanie można sprzedać, często ze sporym zyskiem. Z tego powodu coraz więcej osób interesuje się flippingiem, czyli kupnem nieruchomości, która wymaga niewielkiego remontu, a po wykonaniu wszelkich prac, lokal taki można sprzedać nawet kilkanaście procent drożej.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.