Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Inwestowanie w Bitcoin i Ethereum – analiza porównawcza dwóch największych kryptowalut

Inwestowanie w Bitcoin i Ethereum – analiza porównawcza dwóch największych kryptowalut

Komunikaty firm
24 października, 2023
77
Monety z symbolami wirtualnych walut Bitcoin i Ethereum

Bitcoin i Ethereum to dwie najpopularniejsze kryptowaluty na rynku. Ale która z nich jest lepsza dla inwestorów? Przeczytaj artykuł, aby poznać różnice w technologii, zastosowaniach i przyszłości tych cyfrowych aktywów. Dodatkowo dowiesz się, jak możesz zainwestować w nie inaczej niż na giełdzie – za pośrednictwem kontraktów CFD.

Z tekstu dowiesz się:

 • na co zwrócić uwagę, jeśli zastanawiasz się, jakie kupić kryptowaluty,
 • dlaczego warto inwestować zarówno w Bitcoina, jak i Ethereum za pomocą kontraktów CFD.

Bitcoin, stworzony jako pierwsza kryptowaluta, jest symbolem cyfrowego złota. Z kolei Ethereum wyznacza nowe standardy dzięki technologii smart kontraktów. Warto poznać główne różnice między nimi.

Inwestowanie w kryptowaluty Bitcoin i Ethereum – najważniejsze różnice

Bitcoin i Ethereum są dwiema najważniejszymi wirtualnymi walutami, ale mają różne cele i funkcje.

Podstawowe cele

 • Bitcoin jest traktowany jako cyfrowe złoto. Jego głównym celem jest bycie bezpiecznym medium przechowywania wartości, podobnie jak złoto czy srebro. Ludzie często inwestują w Bitcoina jako długoterminową inwestycję.
 • Ethereum jest bardziej niż tylko kryptowalutą. Jest platformą, która pozwala na tworzenie decentralizowanych aplikacji za pomocą smart kontraktów. Oznacza to, że deweloperzy mogą używać Ethereum do budowania różnych rzeczy, od gier po systemy finansowe.

Technologia

 • Bitcoin jest stosunkowo prosty technologicznie. Jego główną funkcją jest wspomniane już przechowywanie i przesyłanie wartości.
 • Ethereum jest znacznie bardziej zaawansowane technologicznie. Oprócz przechowywania wartości pozwala na tworzenie złożonych aplikacji na swojej platformie.

Zastosowania

 • Bitcoin jest używany głównie jako forma inwestycji lub środek płatniczy w niektórych miejscach.
 • Ethereum – jego zastosowania są szerokie. Oprócz bycia kryptowalutą jest używane do tworzenia DeFi (Decentralized Finance), NFT (Non-Fungible Tokens), gier blockchainowych i innych aplikacji.

Perspektywy

 • Bitcoin jest stabilny i uznawany za jedną z najbezpieczniejszych inwestycji na rynku kryptowalut.
 • Ethereum jest wciąż w fazie rozwoju i zmian. Dzięki ciągłym aktualizacjom przyciąga uwagę jako przyszłość finansów i technologii.

Obie kryptowaluty mogą być przedmiotem inwestycji. Ostatecznie, wybór między Bitcoinem a Ethereum zależy od celów inwestora i jego zainteresowań.

Kryptowaluty – w co inwestować i jak zacząć to robić?

Główną metodą inwestowania w kryptowaluty jest kupowanie ich na giełdzie. Jednak niektórzy brokerzy, np. OANDA TMS Brokers, oferują także alternatywną metodę – zawieranie kontraktów opartych na różnicy kursowej (CFD). Dzięki nim inwestorzy mogą spekulować na wzrost lub spadek cen Bitcoin i Ethereum bez konieczności ich faktycznego posiadania.

Oferta OANDA TMS Brokers w zakresie kontraktów CFD na kryptowaluty daje wiele korzyści, takie jak:

 • duży wybór kryptowalut – OANDA TMS Brokers oferuje różnorodność aktywów bazowych dla kontraktów CFD, co pozwala inwestorom wybierać spośród popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, ale także Litecoin, Cardano i wiele innych,
 • lewarowanie – dzięki tej funkcji możesz możliwe jest inwestowanie większej sumy niż jest dostępna na koncie inwestora; to może zwiększyć potencjalne zyski, ale także ryzyko straty, dlatego wymaga ostrożności,
 • analizy i edukacja – broker zapewnia swoim klientom narzędzia do analizy rynku, bieżącego monitorowania kursu Bitcoina i innych kryptowalut oraz materiały edukacyjne, które pomagają zrozumieć rynek kryptowalut i podejmować bardziej świadome decyzje inwestycyjne.

Jak widzisz, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: w jakie kryptowaluty inwestować. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum mają swoje unikalne cechy. Inwestorzy przed podjęciem decyzji powinni zatem rozważyć swoje cele i tolerancję na ryzyko. Niezależnie od wyboru, OANDA TMS Brokers zapewnia możliwość inwestowania w te cyfrowe aktywa za pośrednictwem CFD, oferując stabilność i bezpieczeństwo.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.