Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Prezydent Salwadoru szydzi z mediów

Prezydent Salwadoru szydzi z mediów

Wiadomości
25 stycznia, 2023
155
salwador

Prezydent Salwadoru, kraju, który w 2021 roku przyjął bitcoina (BTC) jako legalny środek płatniczy, wyraził na Twitterze swoją krytykę wobec kilku publikacji medialnych. Krytyka dotyczyła ”setek artykułów”, w których pisano, że ”kraj Bitcoina” nie będzie w stanie spłacić swojego długu w wysokości 800 milionów dolarów. Miałoby to być bezpośrednim skutkiem adopcji BTC.

Krytyk Nayib Bukele

W wątku prezydent środkowoamerykańskiego kraju powiedział, że w każdym artykule pisano, że porozumienie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym powinno być ostatnią deską ratunku, aby dokonać spłaty obligacji.

W swoim ostatnim tweecie Bukele zaznaczył, że pełne 800 mln dolarów plus odsetki zostały spłacone, ale nie zostało to poruszone w mediach. Udało mu się znaleźć tylko jeden artykuł z Kolumbii, w którym napisano o spłacie pożyczki.

Bukele skomentował wiadomość na stronie New York Times jeszcze w lipcu 2022 roku:

”Od kiedy New York Times poświęca tyle czasu i miejsca inicjatywom gospodarczym Salwadoru? Ewidentnie się boją, Bitcoin jest nieunikniony. Poza tym, mówią, że zmierzamy do niewypłacalności. Czy opublikują przeprosiny, jeśli zapłacimy wszystko w terminie?”

Niewykonanie zobowiązania to sytuacja, w której pożyczkobiorca, w tym przypadku Salwador, nie może wywiązać się z zadeklarowanych płatności.

Czytaj również:  Morgan Stanley posiada ponad milion akcji Grayscale Bitcoin Trust

Dodał, że w tamtym czasie wszyscy wierzyli ”ekonomicznym geniuszom” z międzynarodowych kanałów informacyjnych. Swoją serię tweetów zakończył następująco:

”Kłamią, kłamią i kłamią, a kiedy ich kłamstwa zostają zdemaskowane, przechodzą w tryb milczenia”.

Bitcoinowe obligacje

Ostatnio pojawiły się informacje, że obligacje bitcoinowe są coraz bliżej wraz z pojawieniem się nowego prawa. Ta ustawa będzie prawnie chronić wszystkie publiczne kwestie związane z aktywami cyfrowymi. Rząd kraju od dawna miał plan, aby wykorzystać ekspozycję bitcoinów jako zabezpieczenie pożyczek.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.