Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Czy podejrzanie wysokie ceny ostatnich transakcji na blockchainie Etheruem to wynik szantażu?

Czy podejrzanie wysokie ceny ostatnich transakcji na blockchainie Etheruem to wynik szantażu?

Wiadomości
15 czerwca, 2020
978
getty

Ostatnimi czasy jesteśmy świadkami niezwykle wysokich, wręcz rekordowych opłat transakcyjnych. W tej sprawie zabrał ostatnio głos sam Vitalik Buterin, współtwórca sieci Etheruem. Według niego absurdalnie drogie transakcje mogą być wynikiem szantażu i próbą wymuszenia okupu.

„Opłaty transakcyjne ‘mogły’ być tak naprawdę wynikiem szantażu” napisał Vitalik Buterin w swoim tweecie 12 czerwca.

Vitalik Buterin twierdzi, że przyczyną tego wcale nie są problemy techniczne sieci

Odniósł się on tym samym do rosnących kontrowersji związanych z wysokim txfee na blockchainie Ethereum. W dniu 10 czerwca tego roku padła rekordowo wysoka transakcja, której prowizja wyniosła 10 668,73 ETH o rynkowej wartości wynoszącej ponad dwa i pół miliona dolarów.

Źródło: etherscan.io

Co ciekawe, kwota, na jaką została ona zawarta, wyniosła tylko 0,55 ETH. W internecie i na wszystkich kryptowalutowych forach zaczynają pojawiać się różne teorie spiskowe, na czele z celowym i wyrafinowanym atakiem na sieć Ethereum oraz praniem brudnych pieniędzy albo unikaniem podatków. Ethereum Foundation wszczęło w tej sprawie oficjalne śledztwo, a sam Vitalik Buterin postanowił rozwinąć swoją teorię, dodając:

„Hakerzy przejęli dostęp do części kluczy giełdowych; nie mogą wypłacić środków, ale mogą zlecać „puste” transakcje z dowolnym gasprice’em. Tym sposobem grożą, że „spalą” wszystkie środki giełdowe poprzez txfees w przypadku niespełnienia ich oczekiwań.”Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.