Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Zespół Cardano przesuwa hard fork Vasil na lipiec

Zespół Cardano przesuwa hard fork Vasil na lipiec

Wiadomości
22 czerwca, 2022
270
cardano-ada-jest-na-trajektorii-aby-udowodnic-swoje-referencje-zabojcy-ethereum-gdy-moneta-podnosi-gwiezdne-zyski-dzieki-wielu-byczym-czynnikom

Deweloperzy przełożyli aktywację hard forka Vasil w sieci Cardano, zaplanowaną wcześniej na 29 czerwca. Informację tę ogłosił Nigel Hemsley, szef działu integracji produktów w firmie Input Output Global (IOG).

Vasil miał zostać uruchomiony w sieci testowej 20 czerwca. Zdaniem Hemsleya, zespół inżynierów IOG nie zdążył rozwiązać wszystkich problemów technicznych, choć był “bardzo bliski ukończenia prac”. Dewloper wyjaśnił, że żaden z siedmiu pozostałych błędów nie jest poważny.

Deweloperzy IOG, wraz z Fundacją Cardano, ustalą nową datę testów hard forka na podstawie trzech głównych kryteriów:

  • braku problemów krytycznych;
  • akceptowalnych wskaźników kosztów i wydajności;
  • odpowiedniego poinformowania społeczności (w tym giełd i projektów dappów) o aktualizacji.

Wydanie w sieci testowej wersji hard forka jest wstępnie planowane na koniec czerwca. Twórcy zaplanowali główną aktualizację sieci na ostatni tydzień lipca.

Praca nad Vasil była najtrudniejszym z dotychczasowych programów rozwoju i integracji. Jest to złożony proces, który wymaga nie tylko znacznego wysiłku ze strony grup roboczych, ale także ścisłej koordynacji w ramach ekosystemu.

Hard fork zawiera cztery propozycje ulepszenia Cardano. Oczekuje się, że jego wdrożenie zwiększy przepustowość sieci, zmniejszy koszty transakcji i poprawi bezpieczeństwo blockchaina. Aktualizacja ułatwi również interakcję z smart kontraktami Plutus.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.