Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Podatek od kryptowalut za 2021 rok – Nowa aplikacja do automatycznego rozliczania.

Podatek od kryptowalut za 2021 rok – Nowa aplikacja do automatycznego rozliczania.

Wiadomości
4 stycznia, 2022
564
business-861323_960_720

W ostatnich latach zainteresowanie Polaków kryptowalutami rośnie. Bitcoin i setki innych wirtualnych walut stają się przedmiotem handlu na giełdach na całym świecie. Należy pamiętać, że taki obrót podlega obowiązkowi podatkowemu od dochodów uzyskanych z odpłatnego zbycia walut wirtualnych.

Handlujący na kryptowalutach mają coraz więcej narzędzi i usług oferujących rozliczenia podatkowe w zakresie handlu kryptowalutami.

Właśnie powstał projekt dla polskich podatników spekulujących na kryptowalutach. Polska firma informatyczna zaprezentowała program Bitraport, która rozwiązuje problem skomplikowanej kwestii związanej z obliczaniem podatku od kupna i sprzedaży kryptowalut.

Aplikacja na tle istniejących rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim podejściem technicznym do sposobu obliczeń. Chodzi głównie o prywatność i bezpieczeństwo naszych operacji giełdowych. Chmura rzeczywiście jest wspaniałym rozwiązaniem dla wielu obszarów świata IT, bardzo często niezastąpionym, jednak są sytuacje, gdzie klasyczny program komputerowy jest po prostu wciąż najlepszym wyjściem.

Program nie jest serwerową aplikacją typu SaaS, a klasycznym programem na komputery z systemem Windows, co istotne do przechowywania historii operacji, na podstawie której dokonuje obliczeń Bitraport nie używa serwerów firmy czy innej chmury obliczeniowej. Program dokonuje wszystkich operacji na komputerze użytkownika aplikacji zamiast na serwerze.

Bitraport naturalnie pobiera i przelicza aktualne i archiwalne kursy walut obcych walut, potrzebne do wyliczania w przypadku gdy handlujemy inną walutą niż polski złoty.

Program generuje raporty ze szczegółową listą transakcji w kilku najpopularniejszych formatach takich jak: PDF, XLS, ODS i inne. Bitraport wspiera multikonta, znajdzie więc zastosowanie również w biurach rachunkowych oraz może okazać się bardzo przydatnym narzędziem, dla doradców podatkowych zajmujących się wspomaganiem rozliczeń.

Start zaplanowany jest na pierwszą połowę stycznia, do tego czasu możesz skorzystać z promocji zapisując się na listę chętnych pod adresem: https://www.bitraport.plDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.