Łatwe rozliczenie podatku od kryptowalut z aplikacją Cryptiony

Łatwe rozliczenie podatku od kryptowalut z aplikacją Cryptiony

Wiadomości
8 kwietnia, 2021
991
Cryptiony_Kryptoporadnik

Okres od lutego do kwietnia to czas rozliczenia się z fiskusem. Dochody z obrotu kryptowalutami zalicza się do kapitałów pieniężnych i opodatkowuje się według stawki 19% PIT. Należy je wykazać w zeznaniu rocznym na PIT-38. Użytkownicy wciąż zadają sobie pytanie jak prawidłowo należy wyliczyć podatek od kryptowalut. Naprzeciw temu problemowi wychodzi aplikacja Cryptiony.

Aplikacja Cryptiony, to internetowa aplikacja, która ułatwi użytkownikom kryptowalut rozliczyć podatek z tytułu zbycia walut wirtualnych. Wystarczy założyć darmowe konto, wprowadzić historię transakcji, a aplikacja przygotuje gotowy raport podatkowy.


Aplikacji oferuje integrację przez API z czterema popularnymi giełdami kryptowalut: Binance, Bitbay, Bitstamp oraz Coinbase Pro. Transakcje można również zaimportować poprzez wysłanie historii transakcji wygenerowanej w takich serwisach jak Binance, LocalBitcoins.com, czy Revolut. Co jeśli użytkownik zawarł transakcje w innych miejscach? W takim przypadku aplikacja pozwala wgrać plik Excel z historią zawartych transakcji według szablonu dostępnego w aplikacji. Twórcy aplikacji przewidzieli również możliwość ręcznego wprowadzania transakcji bez potrzeby przygotowywania pliku w formacie Excel.

Po wprowadzeniu historii transakcji aplikacja wyliczy zobowiązania podatkowe użytkownika. W przypadku transakcji fiat na parach walutowych innych niż PLN, aplikacja przeliczy transakcje po kursie opublikowanym przez Narodowy Bank Polski – zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi rozliczania kryptowalut. Istnieje też możliwość wygenerowania raportu podatkowego w formacie PDF. Dane z raportu należy wprowadzić w swoim zeznaniu podatkowym na PIT-38 w sekcji E.

Warto podkreślić, że aplikacja nie służy wyłącznie do przygotowania zeznania podatkowego za rok poprzedni. Dzięki aplikacji Cryptiony, użytkownik widzi swoje zobowiązania podatkowe na bieżąco – po pojawieniu się transakcji w aplikacji. Dzięki temu użytkownik może podjąć odpowiednie działania w celu optymalizacji podatkowej przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. Aplikacja importuje historię transakcji użytkownika do swojej bazy danych, co zapewnia, że użytkownik ma do niej dostęp nawet w przypadku zakończenia działalności giełdy – taka historia transakcji jest niezbędna do wykazania kosztów uzyskania przychodu.

W przypadku handlu okazjonalnego, czyli do 10 transakcji fiat rocznie, korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe. W przypadku większej liczby transakcji konieczna jest aktualizacja planu użytkownika na wyższy. W tym celu twórcy aplikacji zapewnili wygodne metody płatności: Blik, PayPal lub płatność szybkim przelewem.

Więcej informacji:

www.cryptiony.com

Kontakt dla mediów:

[email protected]

Social media:

https://facebook.com/cryptiony

https://twitter.com/cryptiony

https://linkedin.com/company/cryptionyDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.