Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Największy bank Azji Południowo-Wschodniej będzie oferował kryptowaluty w Hongkongu

Największy bank Azji Południowo-Wschodniej będzie oferował kryptowaluty w Hongkongu

Wiadomości
16 lutego, 2023
144
dbs

Pojawiły się ciekawe wiadomości w zakresie adopcji kryptowalut z Azji. Singapurski bank DBS, jeden z najbardziej przyjaznych kryptowalutom banków na świecie, planuje rozpocząć oferowanie usług handlu kryptowalutami w Hongkongu. Ustawodawcy z Hongkongu niedawno opracowali atrakcyjne przepisy dotyczące adopcji kryptowalut. DBS, największy bank w Azji Południowo-Wschodniej, jest jedną z wielu instytucji, które mają plany kryptowalutowe w Hongkongu.

Hongkong nowym hubem kryptowalutowym?

DBS planuje zostać jednym z pierwszych dostawców usług handlu kryptowalutami w Hongkongu. Mimo to bank uważa, że pozostanie czujny na ryzyko związane z cyfrowymi walutami. Prezes DBS Hong Kong Sebastian Paredes powiedział:

“Planujemy ubiegać się o licencję w Hongkongu, która pozwoli bankowi na sprzedaż cyfrowych aktywów klientom w Hongkongu”

Paul Chan, sekretarz finansowy w Hongkongu donosi, że region ten chce przekształcić się w hub kryptowalutowy. Hongkong zaczyna więc być bardzo atrakcyjnym miejscem dla instytucji chcących poruszać się po dzikich wodach kryptowalut. Rodzima baza DBS, Singapur, od jakiegoś czasu jest pro-kryptowalutowa. DBS oferuje tam usługi handlu kryptowalutami od zeszłego roku. Uruchomiła również własną platformę transakcyjną.

Wiodąca pozycja w zakresie przyjęcia instytucjonalnego

DBS wyprzedza globalnie pod względem instytucjonalnej adopcji kryptowalut. Bankowi z pewnością nie jest też obce kilka oblicz świata kryptowalut. Na przykład bank kupił ziemię w metaverse we wrześniu ubiegłego roku. Dyrektor wykonawczy DBS, Piyush Gupta, opiniował wówczas, że widzi wartość powstającej branży.

“W następnej dekadzie, napędzany przez nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja i blockchain, te zmiany mają potencjał, aby być jeszcze bardziej głębokie. Technologia Metaverse, choć wciąż w fazie rozwoju, może również fundamentalnie zmienić sposób, w jaki banki wchodzą w interakcje z klientami i społecznościami.”

Tak więc wraz z nadchodzącymi planami w Hongkongu, gigant finansowy z Singapuru robi kolejny duży krok. Obecna kryptowalutowa zima również nie wydaje się być powodem, dla którego bank miałby wycofać swoje żagle.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.