Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kryptowaluty powinny być regulowane jak tradycyjne finanse – mówi Bank Anglii

Kryptowaluty powinny być regulowane jak tradycyjne finanse – mówi Bank Anglii

Wiadomości
11 lipca, 2022
292
wielka brytania bitcoin

Kryptowaluty muszą być regulowane podobnie jak tradycyjne finanse, aby zmniejszyć ryzyko w branży i zwiększyć zaufanie inwestorów. Taką opinię wyraził John Cunliffe, zastępca gubernatora Banku Anglii.

Podczas konferencji prasowej urzędnik przypomniał o załamaniu się ekosystemu Terra. Powiedział, że aktywa cyfrowe nie mogą utrzymać swojej wartości i stabilności, powodując stres na rynkach. Cunliffe powiedział:

Dla mnie podkreśla to fakt, że musimy teraz wprowadzić system regulacyjny, który będzie zarządzał tym ryzykiem w świecie kryptowalut w taki sam sposób, w jaki zarządzamy nim w świecie konwencjonalnym.

Przyznał, że kryptowaluty mają “realny potencjał do wykorzystania w systemie finansowym”. Wiceszef banku centralnego nie wykluczył jednak, że przepisy będą musiały być “dostosowane” do branży ze względu na jej odmienność od tradycyjnego systemu finansowego.

Wcześniej Bank Anglii powiedział, że ważne jest, aby monitorować rynek cyfrowych aktywów. Regulator wezwał również do stworzenia silniejszych ram regulacyjnych i wykonawczych w tej dziedzinie.

Dla przypomnienia, w marcu brytyjski bank centralny przedstawił podejście do regulacji kryptowalut z naciskiem na przyszłe ryzyko dla stabilności finansowej.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.