Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bank Centralny Argentyny rozważa wprowadzenie technologii blockchain

Bank Centralny Argentyny rozważa wprowadzenie technologii blockchain

Blockchain Wiadomości
24 kwietnia, 2020
1325
arg

Bank Centralny Argentyny wraz z Banco Bilbao Vizcaya Argentaria oraz Bankiem Santander testuje wdrożenie technologii blockchain opartej o Sieć Smart Contractów RSK. Ma ona na celu usprawnienie i przyśpieszenie obecnego systemu transakcyjnego. Czy w sektorze bankowym szykuje się rewolucja? https://sociable.co/technology/un-enlists-blockchain-in-afghanistan-for-transparency-in-rebuilding-process/

Połączenie najnowocześniejszych technologii z tradycjami bankowymi

Głównym celem Banku Centralnego Argentyny, który przyświecał temu przedsięwzięciu, było zademonstrowanie, że technologia blockchain poza kryptowalutami może mieć wiele różnych i jednocześnie praktycznych zastosowań. Argentyna już wcześniej eksperymentowała z podobnymi pomysłami, między innymi w projekcie Gasnet. „Implementując ten typ platformy, system finansowy będzie mógł budować integralny ekosystem, idący w parze z obecnym postępem technologicznym oraz najbardziej innowacyjnymi systemami finansowymi” – powiedział Diego Gutiérrez Zaldívar, CEO IOV Labs. Najwidoczniej wyniki Gasnetu musiały być naprawdę zadowalające, skoro teraz podobne zastosowanie dla Smart Contractów znajduje argentyński sektor bankowy.

Gwałtownie przeobrażająca się branża bankowa

O rewolucji w sektorze bankowym mówi się już od dawna, ale do tej pory nie szło to w parze z czynami. O tym, jak bardzo system bankowy jest nieefektywny, doskonale świadczy polski ELIXIR (system rozliczeń międzybankowych). Absurdem wydaje się fakt, że w XXI wieku, w dobie wszechobecnego internetu czas potrzebny na dotarcie standardowego przelewu bankowego do odbiorcy docelowego zajmuje od kilku godzin do kilku dni. Parę lat temu skorzystał na tym sektor prywatny, na czele z firmami pokroju PayU oferujący bramki natychmiastowych płatności, dzięki którym pieniądze przelewane są niemal natychmiastowo nawet pomiędzy międzynarodowymi podmiotami. Coraz większy apetyt na kawałek tego tortu mają klasyczne banki, które za kulisami ciężko pracują nad rozwiązaniami błyskawicznych płatności i rozliczeń międzybankowych. Kto wie, może już za parę lat w będziemy w stanie przesłać pieniądze na drugi koniec świata w ciągu kilku sekund?



Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.