Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Riot Blockchain kupuje 42,000 Antminerów od Bitmain

Riot Blockchain kupuje 42,000 Antminerów od Bitmain

Kopanie kryptowalut Wiadomości
8 kwietnia, 2021
837
kopanie kryptowalut

Firma zajmująca się wydobyciem kryptowalut Riot Blockchain, rozszerzyła swoją flotę i zdolności wydobywcze. Spółka złożyła kolejne zamówienie, tym razem na 42 000 Antminerów S19j od Bitmain.

Dyrektor operacyjny Riot, Megan Brooks, powiedziała, że najnowsze zamówienie pozycjonuje jej firmę i Stany Zjednoczone w centrum przemysłu wydobywczego Bitcoina:

Poprzez prawie podwojenie planowanej wydajności hash rate, Riot kontynuuje wielkie postępy w zwiększaniu zarówno udziału firmy, jak i Stanów Zjednoczonych w globalnym hash rate sieci. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia i nadal koncentrujemy się na kontynuowaniu oceny dodatkowych możliwości w tej przestrzeni.

Zamówienie wycenione na 138,5 miliona dolarów, jest częścią skoordynowanego planu rozwoju, którego celem jest znaczne zwiększenie hash rate’u Riot. W wyniku obecnego i poprzednich zamówień, Riot ma otrzymywać minimum 3500 Antminerów S19j miesięcznie, począwszy od listopada, aż do października 2022 roku.

7,7 ETH/s po zainstalowaniu koparek

Riot spodziewa się osiągnąć wydajność hash rate na poziomie 3,8 exahash na sekundę do końca 2021 roku. Po zainstalowaniu 42 000 nowych Antminerów wydajność zwiększy się ponad dwukrotnie do 7,7 EH/s.

Po pełnym uruchomieniu flota wydobywcza Riota będzie składać się z 81 150 maszyn. 95% z nich to najnowsza generacja koparek S19.

Akcje Riot Blockchain gwałtownie spadły w środę, odzwierciedlając ogólny trend spadkowy na rynku kryptowalut. W momencie publikacji wartość akcji spadła o 7% i skorygowała się o 36% od zeszłomiesięcznego szczytu. Co zadziwiające, 52-tygodniowe minimum Riota wynosi 0,93 USD. W połowie marca cena akcji zdobyła rekord 79,50 USD. W tym momencie akcje firmy kosztują nieco powyżej 50 USD za akcję.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.