Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Rozliczanie PIT przez Internet – podstawowe informacje

Rozliczanie PIT przez Internet – podstawowe informacje

Komunikaty firm
13 kwietnia, 2021
908
główne_shutterstock_1033103851

Wszystkim osobom, które chcą udanie rozliczyć PIT przez Internet przyda się dostęp do konta ePIT. Można się na nie zalogować przy pomocy użytkowanej przeglądarki internetowej. To duże ułatwienie, ponieważ na własny komputer nie trzeba ściągać żadnych dodatkowych aplikacji i programów. PIT Online wypełnia się szybko oraz bardzo komfortowo. Po zalogowaniu na swoje konto można przejrzeć przygotowane przez Urząd rozliczenie i je zaakceptować lub odrzucić (tworząc inne). W tym zakresie zaleca się dokładne sprawdzenie dokumentów źródłowych, na których podstawie został przygotowany PIT.

PIT Online – wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu

PIT Online to gwarancja załatwienia najpotrzebniejszych spraw bez opuszczania domu. E-pity są bezpośrednio przesyłane do wskazanego Urzędu Skarbowego i na ich podstawie wypłacany jest ewentualny zwrot podatku (oczywiście ważne jest również wskazanie swojego aktualnego numeru rachunku bankowego).

Zalogowanie się na wspomniane wyżej konto jest banalnie proste. Wystarczy użyć do tego:

  • profilu zaufanego,
  • e-dowodu,
  • aplikacji mObywatel.

Każda osoba wybiera dla siebie najwygodniejsze rozwiązania, a następnie może sprawdzić, jak wygląda jego roczna deklaracja podatkowa. Konieczne jest jej dokładne przeanalizowanie, aby wyeliminować ewentualne błędy. Nie zajmuje to dużo czasu. Program PIT obsługują nawet mało doświadczeni seniorzy. Jest to intuicyjne, a w razie potrzeby można poprosić o pomoc członka rodziny lub bliskiego znajomego. Oczywiście przy wypełnianiu deklaracji mogą się pojawić niedopłaty. W razie wystąpienia takiej sytuacji wskazaną kwotę należy niezwłocznie przelać na własny mikrorachunek podatkowy. Wystarczy skorzystanie z polecenia “zapłać online”. Zwykle są to stosunkowo niewielkie kwoty (czasami nawet 1 złotówka).

 

PIT Online a przekazanie 1% podatku

PIT Online to szansa na łatwe i sprawne przekazanie 1% podatku. Wystarczy wskazać organizację, instytucję lub fundację, której chce się przekazać 1%. Można to zrobić anonimowo (odbiorca nie będzie wiedział, że to dana osoba przekazała 1%). Po sprawdzeniu wszystkich danych nie pozostanie nic innego, jak tylko złożyć deklarację podatkową do właściwego Urzędu Skarbowego. Po zaakceptowaniu rocznego zeznania otrzyma się potwierdzenie przesłania dokumentu. Program PIT nie pozostawi nikogo bez pomocy, nawet przy własnoręcznym wypełnianiu zeznania. Wszelkie potrzebne dane można bezproblemowo odczytać z otrzymanych od pracodawców PIT-11. Zainteresowani nie są zmuszeni do samodzielnego składania deklaracji. W razie braku jakichkolwiek działań wygenerowany dokument zostanie automatycznie wysłany ostatniego dnia kwietnia (zależnie od wypełnianego zeznania). Zdecydowanie lepiej jest jednak sprawdzić przygotowany ePIT i poprawność występujących w nim danych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.