Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

MetaMask zinregrował się z Apple Pay

MetaMask zinregrował się z Apple Pay

Wiadomości
29 marca, 2022
386
metamask

Należąca do ConsenSys firma MetaMask opublikowała we wtorek na Twitterze szereg aktualizacji dla użytkowników iPhone’ów i Apple Pay. Główną funkcją jest możliwość kupowania kryptowalut za pomocą karty debetowej lub kredytowej poprzez aplikację mobilną, co eliminuje konieczność przelewania Ethereum (ETH) ze scentralizowanej giełdy, takiej jak Coinbase, do aplikacji.

MetaMask używa dwóch bramek płatniczych, Wyre i Transak, do obsługi transakcji kartami debetowymi i kredytowymi. Dzięki API Wyre użytkownicy mogą teraz używać swoich kart Visa i Mastercards zapisanych w Apple Pay do kupowania ETH i wpłacania do portfela maksymalnie 400 dolarów dziennie. Opłaty za gaz są podobno niższe, a według tweetów MetaMask niektóre transakcje mogą być nawet darmowe, jeśli są dokonywane na prywatnym blockchainie lub jeśli jakiś projekt płaci za gaz w imieniu użytkownika. Podczas finalizowania zakupu ETH, MetaMask informuje, że nie czerpie zysków z opłat za gaz.

Już od jakiegoś czasu w MetaMask, za pośrednictwem Transaka, można kupować stablecoiny USDT, USDC i DAI w sieci głównej Ethereum. Najnowsza aktualizacja pozwala użytkownikom na dokonywanie przelewów bankowych oraz używanie kart kredytowych/debetowych do kupowania kryptowalut w ponad 60 walutach świata. Jak informuje firma, użytkownicy z USA mogą już teraz kupować tokeny Fantom i Avalanche. Dokładne metody płatności i opłaty różnią się w zależności od lokalizacji.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.