Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Dan Morehead: Upadek FTX nie ma nic wspólnego z perspektywami blockchaina

Dan Morehead: Upadek FTX nie ma nic wspólnego z perspektywami blockchaina

Wiadomości
23 grudnia, 2022
117
dan morehead

Prezes amerykańskiego funduszu hedgingowego Pantera Capital stanął w obronie technologii blockchain, mówiąc, że każdy, kto twierdzi, że upadek giełdy kryptowalut FTX oznacza, iż blockchain jest porażką, jest w błędzie.

Dan Morehead uważa, że w branży kryptowalutowej jest mnóstwo innych, solidniejszych platform, zarówno scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych. Jako przykłady podaje regulowane giełdy kryptowalut Coinbase i Bitstamp, a także zdecentralizowane platformy, takie jak Uniswap, Dodo i Balancer.

Giełdy takie jak Coinbase, Kraken i Bitstamp, gdy otrzymują pieniądze klientów, umieszczają je w banku, więc twierdzenia sceptyków, że blockchain potrzebuje jakiegoś innego podejścia do regulacji nie są do utrzymania, ponieważ rozwiązanie już istnieje i jest proste, podkreśla Morehead.

Zdecentralizowane finanse, w szczególności zdecentralizowane giełdy kryptowalut (DEX), takie jak 1inch, Uniswap, Dodo, 0x i Balancer, są dobrze ugruntowane. Z tego Morehead wnioskuje, że blockchain nie odegrał żadnej roli w domyślności FTX, ponieważ nadal udowadnia swoją przydatność na innych platformach.

Sceptycy, niektórzy regulatorzy i politycy tracą punkt, twierdząc, że porażka blockchain: upadek FTX nie ma nic wspólnego z blockchain – to nie jest kryptowaluta, która może wziąć i upaść. Wszystkie protokoły działały prawidłowo w momencie awarii FTX i nadal działają.

Cytował on nowego prezesa FTX Johna Raya, który powiedział:

To naprawdę jest staroświecka defraudacja. Niewyszukany schemat, w którym pieniądze były po prostu pobierane od klientów i wydawane na własne cele.”Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.