Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jihan Wu odnosi zwycięstwo i przejmuje Bitmain

Jihan Wu odnosi zwycięstwo i przejmuje Bitmain

Bitcoin Kopanie kryptowalut Wiadomości
17 września, 2020
1065
shutterstock_761471725

Zażarta walka o piastowanie tronu Bitmain toczy się od dawna. Wygląda na to, że w końcu jedna ze stron zadała mocny cios. Według najnowszych informacji płynących z Chin Jihan Wu wraca do zarządu spółki.

Domowa wojna partyzancka

Bitmain to jeden z największych producentów koparek kryptowalutowych na świecie. Niestety ostatnimi czasu boryka się z poważnymi problemami. Głównym powodem jest wewnętrzny konflikt, do którego doszło pomiędzy Jihan’em Wu, a Micree Zhan’em. Chociaż panowie są ojcami przedsiębiorstwa, to nawzajem obarczali się o kiepski wyniku firmy. W zeszłym roku Jihan Wu, który jest prezesem Bitmain usunął z zarządu Micree Zhan’a oraz obdarł go z firmowych przywilejów. Nie przeszło to bez echa, ponieważ Zhan jest jednym z największych udziałowców Bitmain. Pan Micree niemal momentalnie pozwał swojego dawnego współpracownika, kwestionując podstawę prawną jego decyzji. Od tamtego czasu walka o firmę przypomina grę w ping-ponga – obie strony co jakiś czas odbijają piłeczkę i czekają, aż przeciwnik popełni błąd.

Co więc było przyczyną tego konfliktu? Głównym powodem były problemu Bitmain oraz spadek jego wyników finansowych. Poprzez pewne problemy zarządcze udział firmy w segmencie koparek kryptowalutowych znaczącą zmalał. Problemy finansowe bezpośrednio wpłynęły na bieżącą produkcję urządzeń, o czym pisaliśmy w sierpniu tego roku. Problem urósł do tego stopnia, że Bitmain został zmuszony do anulowania niektórych preorderów oraz zrekompensowania strat swoich klientów. Cała ta przepychanka bardzo negatywnie wpłynęła na kondycję przedsiębiorstwa. Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu uda się zażegnać obecne kłopoty i wypracować wspólne porozumienieDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.