Zalety kupna i sprzedaży kryptowalut w kantorach

Zalety kupna i sprzedaży kryptowalut w kantorach

Komunikaty firm
5 sierpnia, 2022
180
man-3126802_1920

Obrotem kryptowalutami zajmują się zarówno osoby na co dzień związane z finansami, jak i ci, którzy dopiero stawiają w tym świecie pierwsze kroki. Zarówno jedni, jak i drudzy z pewnością poszukują informacji dotyczących tego, w jaki sposób obracać bitcoinami lub innymi wirtualnymi produktami. Miejsce, gdzie kupuje się i sprzedaje kryptowaluty powinno gwarantować przede wszystkim bezpieczeństwo zawieranych transakcji.

Takie warunki spełniają kantory zajmujące się obrotem wirtualnymi walutami. Podobnie, jak w przypadku dolarów, euro, czy innych lokalnych pieniędzy oferują one możliwość kupna oraz sprzedaży.

Jak działa kantor kryptowalut?

Bez względu na to, czy będzie to punkt działający wirtualnie, czy też stacjonarnie zasada jest tutaj podobna. Na podstawie obowiązującego kursu można nabyć walutę lub wymienić ją na gotówkę. Za taką transakcję naliczana jest kilkuprocentowa prowizja. W przypadku kryptowalut wiele osób zastanawia się, czy taki sposób jest bezpieczny. Jeśli skorzystasz ze sprawdzonego punktu z pewnością nie narazisz się na żadne straty, a cała operacja nie powinna zająć więcej niż kilka minut.

W wielu miejscach pomocna w będzie aplikacja Kanga Wallet. Z uwagi na to, że operujesz produktem wirtualnym powinieneś mieć założony portfel, w którym umieścisz zgromadzone środki. Generując specjalny kod w aplikacji podczas wizyty w stacjonarnym kantorze wymiany walut można sfinalizować zarówno zakup, jak i sprzedaż najpopularniejszych kryptowalut. Wystarczy wtedy kilka minut, aby środki znalazły się na Twoim koncie.

Jakie są plusy korzystania z kantorów wymieniających kryptowaluty?

Sprawdzony, polski kantor kryptowalut to dobry sposób na to, aby zamienić BTC na złotówki. Można w ten sposób dokonać transakcji na niewielką kwotę lub zdecydować się na większą operację. Wiele punktów nie ma ustalonego maksymalnego limitu, jednak, aby wszystko przebiegło sprawnie dobrze jest zgłosić wcześniej, gdy planujesz wymianę o znacznej wartości.

Plusem korzystania z kantorów wymiany kryptowalut jest też anonimowość tego typu usług. W przypadku kupna, jak i sprzedaży (do pewnego progu) nie trzeba okazywać dokumentu tożsamości. Wymianę całkowicie bez limitów umożliwia z kolei usługa Kanga Local – pozwalająca na skup i sprzedaż kryptowalut za gotówkę, pomiędzy osobami fizycznymi. Obowiązują więc tutaj przepisy związane ze swobodą wymiany kryptowalut pomiędzy osobami fizycznymi.

Możesz zatem przeprowadzić całą operację w wygodny dla siebie sposób. Niektóre punkt poproszą Cię o dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport, dopiero gdy będziesz chciał dokonać zakupu lub sprzedaży na dużą kwotę. Dla pewności potwierdź, jaki jest limit w miejscu, do którego planujesz się udać.

Korzystne są także jasne zasady działania kantorów oraz sprecyzowana tabela opłat i prowizji. Daje Ci to możliwość, aby z wyprzedzeniem oszacować, ile będzie Cię to kosztować. Czasami istnieje też opcja negocjacji i zmniejszenia wyjściowej wartości procentowej obowiązującej w danym miejscu. Może zatem przeprowadzić cały proces bardzo korzystnie.

Kantory, jako alternatywa dla giełd

Żeby obracać bitcoinami lub innymi wirtualnymi pieniędzmi nie trzeba już grać na giełdzie. Alternatywą dla ich zakupu i sprzedaży są sieci kantorów oferujące szereg operacji związanych z tego typu inwestycjami. Czy takie rozwiązanie ma jakieś minusy? Dla niektórych będzie to konieczność udania się do stacjonarnego punktu. Jednak patrząc na rosnącą ciągle sieć zlokalizowaną w wielu miejscach w Polsce w wielu przypadkach przestaje to być problemem. Dodatkowo całą operację przyspiesza zainstalowanie specjalnej aplikacji do obrotu kryptowalutami. Wtedy korzystając ze stacjonarnego kantoru wystarczy podać kod i już po kilku minutach złożona dyspozycja zostanie zatwierdzona, a pieniądze pojawią się na koncie. Warto zauważyć, że taką transakcję, do pewnego progu, można przeprowadzić także w bankomacie. Istotne jest tutaj, żeby wybrany automat obsługiwał kody BLIK.

Korzystanie z punktów działających wirtualnie jest opcją dla klientów, którzy nie mają w pobliżu tych stacjonarnych. Jeśli będzie to serwis prowadzony przez rzetelnie działającą firmę, która może się okazać wpisami do wymaganych rejestrów, to całość również powinna być bezpieczna i korzystna. Klienci mogą obecnie wybierać spośród kilku dostępnych na rynku kryptowalut opcji. Ich rosnąca popularność z pewnością przyniesie kolejne rozwiązania.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.