Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak kupić bitcoin za gotówkę? Gdzie można to zrobić?

Jak kupić bitcoin za gotówkę? Gdzie można to zrobić?

Komunikaty firm
29 marca, 2023
121
Bitcoin is a gold coin on dollar bills. Financial concept

Kryptowaluty to perspektywiczny, stale rosnący rynek. Szacuje się, że w marcu 2023 roku, łączna wartość krypto w ujęciu globalnym jest już zbliżona do 6 bilionów złotych! To ponad 11 razy więcej niż wynosi roczny budżet Polski. Nie powinno więc dziwić, że nie brakuje osób, które zastanawiają się nad tym, jak kupić Bitcoina za złotówki. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jak kupić Bitcoina za gotówkę?

Można wykonać taką transakcję na co najmniej kilka sposobów. Tradycyjną, ale mającą wielu zwolenników metodą, jest tradycyjny zakup od osoby prywatnej. W wybranych serwisach ogłoszeniowych oraz grupach w social mediach, bez trudu znajdziemy takie oferty.

Są one jednak obarczone sporym ryzykiem. Nigdy nie wiemy, kim jest sprzedający ani czy jest to osoba uczciwa. Z tego względu, trudno zarekomendować tę formę zakupu BTC wszystkim tym, którzy dopiero wchodzą w świat kryptowalut.

Wśród innych, sprawdzonych, a jednocześnie bezpiecznych metod zakupu BTC, bez wątpienia trzeba wskazać na automaty Bitcoin. Są one dostępne w kilku miastach w Polsce i umożliwiają szybki zakup tej kryptowaluty za gotówkę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że będziemy musieli zapłacić sporą prowizję za taką transakcję.

Ostatnią z godnych polecenia metod, jest skorzystanie z wybranych giełd kryptowalut, które dają możliwość zakupu BTC za pomocą przelewu lub kartą płatniczą. Więcej ważnych informacji o tym, jak kupić Bitcoina znajdziesz w https://kryptowaluty2.pl/jak-kupic-bitcoina/.

Jak kupić Bitcoina przez PayPal?

PayPal to popularny serwis, który umożliwia dokonywanie płatności online i przekazywanie pieniędzy między użytkownikami.

Aby kupić Bitcoina przez PayPal, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Załóż PayPal’a – jeśli jeszcze nie masz konta, musisz założyć je na oficjalnej stronie usługi lub z poziomu dedykowanej aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy podać swoje dane osobowe, a następnie kliknąć link aktywacyjny, który powinniśmy otrzymać na nasze konto e-mail.
  2. Dodaj kartę debetową lub kredytową – aby dokonywać płatności przez PayPal, musisz dodać kartę do swojego konta.
  3. Znajdź platformę handlową, która akceptuje PayPal – istnieje wiele giełd kryptowalut, które honorują PayPal jako metodę płatności za Bitcoiny. Możesz skorzystać z Coinbase, Bitpanda czy Bitstamp.
  4. Wybierz ilość Bitcoina, którą chcesz kupić – po zalogowaniu się na platformę handlową, określ ile BTC chcesz nabyć.
  5. Wybierz PayPal jako metodę płatności.
  6. Zweryfikuj swoją tożsamość – zazwyczaj będzie to wymagało wysłania zdjęcia dokumentu tożsamości.
  7. Dokonaj płatności – po weryfikacji tożsamości możesz kupić Bitcoiny przez PayPal.

Czy zakup BTC to dobry pomysł?

Rynek kryptowalut – zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach na świecie – jest już prawnie usankcjonowany. Oznacza to, że osoby, które upatrują tu szansy na zarobek, nie muszą obawiać się tego, że działają w szarej strefie lub na granicy prawa.

Obowiązujące w naszym kraju przepisy jasno określają także obowiązki podatkowe wszystkich osób, które zdecydują się na handel krypto. Nie ulega jednak wątpliwości, że zysk jednych jest stratą drugich. W praktyce oznacza to, że tak samo, jak na giełdzie, tak samo tutaj można sporo zarobić, ale i stracić.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.