Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

S&P obniża rating Coinbase i utrzymuje negatywną perspektywę

S&P obniża rating Coinbase i utrzymuje negatywną perspektywę

Wiadomości
12 sierpnia, 2022
280
coinbase

Agencja S&P Global obniżyła rating korporacyjny dla giełdy Coinbase z “BB+” do “BB” z perspektywą negatywną. Informację na ten temat podał serwis CoinDesk.

Analitycy uzasadnili decyzję “słabymi wynikami i presją konkurencji”.

Udział spółki w rynku spadł w tym roku. W połączeniu ze zwiększonym ryzykiem zawężenia marż, przekraczającym stopień zmienności przychodów, EBITDA i marży EBITDA z poprzednich szacunków, skłoniło nas to do rewizji naszej oceny ryzyka finansowego.

Działanie ratingowe jest również podyktowane “niepewnością co do czasu istnienia kryptowalut i potencjału dalszego spadku udziału w rynku” – dodali.

Dla przypomnienia, Coinbase odnotował w drugim kwartale stratę, która była dwukrotnie wyższa od prognoz.

W lipcu ARK Invest Katie Wood pozbyła się akcji giełdy o wartości 75 milionów dolarów. Decyzja pojawiła się w związku z informacjami o dochodzeniu SEC w sprawie działalności Coinbase.

Platforma potwierdziła otrzymywanie zapytań od regulatora dotyczących transakcji, produktów i listingów.

Dwa pozwy zbiorowe zostały złożone przeciwko Coinbase w sierpniu. Według dokumentów, giełda oferowała inwestorom aktywa kryptowalutowe, które powinny być zarejestrowane jako papiery wartościowe.

Wcześniej Coinbase zgodził się na współpracę z BlackRock. Klienci tej drugiej firmy będą mieli bezpośredni dostęp do handlu cyfrowymi aktywami poprzez system zarządzania portfelem Aladdin.

Giełda bitcoinów uruchomiła również staking Ethereum dla klientów instytucjonalnych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.