Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Cena Dogecoin Nie Osiągnęła 1$ Dolara. Nie Zatrzyma Dash 2 Trade Przed Osiągnięciem Tego Celu

Cena Dogecoin Nie Osiągnęła 1$ Dolara. Nie Zatrzyma Dash 2 Trade Przed Osiągnięciem Tego Celu

Komunikaty firm
29 grudnia, 2022
139
dgwow

Cena dogecoin (DOGE) kilka dni temu wzrosła do 0,098 USD. Bezpośredni wpływ na skok cenowy monety miał Elon Musk.

Na początku tygodnia miliarder opublikował na Twitterze prezentację na temat planów dotyczących platformy. Na jednym ze slajdów była mowa o płatnościach, jednak bez żadnych konkretów. To wystarczyło, by pojawiły się plotki o tym, że prezes Tesli zamierza włączyć DOGE do planów dotyczących Twittera 2.0.

Chociaż informacje nie zostały potwierdzone, kurs dogecoin przekroczył 0,1 USD i utrzymał się na tym poziomie przez kilka dni. Dla entuzjastów kryptowalut to znak, że warto uważnie przyglądać się notowaniom dogecoina.

KUP DASH 2 TRADE

Twitter 2.0

Elon Musk ujawnił swoje plany odnośnie form płatności w The Everything App, określanej jako “Twitter 2.0”. 27 listopada 2022 roku opublikował wpis ze slajdami z niedawnej “rozmowy firmowej Twittera”.

Plotki głoszą, że Twitter stanie się aplikacją all-in-one, z DOGE jako domyślną metodą płatności.

Musk zapowiedział zmiany w platformie po tym, jak Apple zagroził usunięciem aplikacji Twittera z App Store. Firma wydała także ostrzeżenie dla Twittera i jego nowego szefa.

Spór Muska i Apple wywołał gorącą dyskusję w mediach społecznościowych. Użytkownicy krytykowali Apple za chęć wprowadzenia cenzury. Cena DOGE wzrosła wkrótce po tym, jak CEO Twittera ogłosił, że wypuści na rynek własny smartfon.

Wsparcie dla dolara

Na początku grudnia 2022 roku indeks dolara Amerykańskiego (US Dollar Index) po raz pierwszy od końca czerwca spadł poniżej poziomu 105,00. Słabość amerykańskiej waluty wynika z trudnej sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Pomimo nieznacznego spadku inflacji w USA, bank centralny (Fed) nie opóźnił podwyżki stóp procentowych. Powell, przewodniczący Fed, mówił o wolniejszym tempie podwyżek stóp procentowych 30 listopada 2022 roku. Jego wypowiedzi były poparte statystykami.

Dnia 1 grudnia 2022 roku amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych (BEA) opublikowało raport. Wynika z niego, że wskaźnik cen wydatków na konsumpcję osobistą (PCE) spadł z 6,3% we wrześniu do 6% rok do roku w październiku. We wrześniu indeks wzrósł o 5,2%. Ponadto, w sektorze kryptowalut wciąż mamy do czynienia z trendem spadkowym.

Dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy kształtują się następująco. W listopadzie 2022 roku niespodziewanie przybyło 263 tys. miejsc pracy. Oznacza to, że gospodarka powoli wraca do normy kryzysie związanym z pandemią. Jest to najwolniejsze tempo wzrostu liczby miejsc pracy od kwietnia ubiegłego roku. W odpowiedzi na niepewną sytuację dolara, spadł również kurs DOGE/USD.

KUP DASH 2 TRADE

Cena dogecoina

Aktualna cena dogecoin wynosi 0,07421 USD. Wolumen obrotu w ciągu ostatnich 24 godzin osiągnął poziom 669 mln USD. W ostatnim czasie wartość DOGE spadła o ok. 0,30%.

Chociaż twórcy dogecoina czerpali inspirację z mema internetowego, moneta szybko zyskała popularność. Od dłuższego czasu utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych kryptowalut według CoinMarketCap. Pod względem kapitalizacji rynkowej zajmuje 8 miejsce. Kapitalizacja rynku dogecoin wynosi obecnie 13 miliardów USD.

W tej chwili w obiegu znajduje się 132 670 764 300 tokenów DOGE. Maksymalna podaż kryptowaluty nie została określona.

W przypadku dogecoina, historia cen wygląda interesująco. Na wykresie DOGE widzimy, że aż do początku 2021 roku wartość monety utrzymywała się na stałym, lecz bardzo niskim poziomie.

Jednak od stycznia 2021 roku jej notowania zaczęły stopniowo rosnąć. Wielu inwestorów uznało, że to dobry moment, aby kupić dogecoin. Cena kryptowaluty osiągnęła ATH na poziomie 0,5811 USD w maju 2021 roku. Od tamtego momentu obserwujemy nieustanne wahania kursu.

Dzisiejsza cena dogecoin wciąż nie przekracza 1 dolara. Poziom wsparcia znajduje się na granicy 0,096 USD, a poziom oporu na 0,1115 USD. Duży wpływ na cenę DOGE będą miały decyzje Elona Muska odnośnie przyszłości Twittera.

Dash 2 Trade

Dash 2 Trade jest nową platformą analityczną, która oferuje nowoczesne narzędzia wspierające handel kryptowalutami. W ramach subskrypcji, skorzystasz m.in. z sygnałów handlowych, auto tradingu, inteligentnych powiadomień i wskaźników trendów.

Dzięki Dash 2 Trade, w łatwy sposób wyszukasz okazje inwestycyjne. Nawiążesz też kontakt z innymi traderami za pomocą funkcji handlu społecznościowego.

Natywną kryptowalutą projektu jest D2T. Wykorzystasz go m.in. do opłacenia miesięcznego abonamentu. Ponadto, posiadacze D2T zyskają możliwość udziału w regularnie organizowanych konkursach handlowych.

Obecnie trwa ostatni etap przedsprzedaży D2T. W puli pozostało niecałe 23% monet. Twórcy zebrali już ponad 7,8 mln USD. Po zakończeniu finałowej rundy presale, token będzie notowany na giełdach BitMart i LBank. Eksperci przewidują, że jego cena może przekroczyć 1 USD.

KUP DASH 2 TRADE

(Artykuł sponsorowany)Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.