Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

3 powody, które obniżyły cenę Luny. Dlaczego Dash 2 Trade i IMPT eksplodują 100x?

3 powody, które obniżyły cenę Luny. Dlaczego Dash 2 Trade i IMPT eksplodują 100x?

Wiadomości
19 grudnia, 2022
204
[Resizer.in]-63a0676346a8d

Przypadek Terra Luna zaskoczył wielu traderów, którzy pośpiesznie kupowali tokeny po krachu. Nie zdawali sobie sprawy, co tak naprawdę wywołało drastyczny spadek wartości kryptowaluty.

Odpowiedź jest prosta: była to tradycyjna, galopująca inflacja — tyle że na sterydach.

Aby ją powstrzymać, zespół Terraform Labs wyłączył sieć blockchain, ale było już na to za późno. Hiperinflacja spowodowała, że podaż monet LUNA (aktualnie LUNC) w obiegu zwiększyła się z około 350 milionów do 6,5 biliona, co stanowiło ponad 18 000-krotny wzrost.

Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, czy projekt ma jeszcze jakikolwiek potencjał inwestycyjny. Ponadto poznasz dwie alternatywne kryptowaluty, które wedle analityków zyskają na wartości nawet 100-krotnie.

Czy projekt LUNC upadł?

Jednym z ważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w społeczności Terra Classic w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, jest spalanie tokenów LUNC przez Binance. Jednak podaż kryptowaluty podczas krachu urosła do tego stopnia, że próba jej redukcji przez giełdę nie wystarczy.

Do tej pory spalono 25,77 miliarda tokenów LUNC. Jest to kropla w morzu, jeśli weźmiemy pod uwagę, że podaż przekroczyła 6,8 biliona. Miną lata, zanim liczba tokenów spadnie do tego stopnia, aby miało to jakikolwiek wpływ na kurs Terra.

To jeszcze nie wszystko.

Aktualna cena Terra prawdopodobnie nie wzrośnie również z tego powodu, że sieć projektu praktycznie się nie rozwija. Blockchain stracił wiarygodność od czasu krachu, który miał miejsce w maju. Wskaźnik Total Value Locked (TVL) stale maleje, co pokazuje brak solidnych podstaw projektu.

Wszystko wskazuje na to, że cena LUNA (aktualnie LUNC) dalej będzie spadała w spojrzeniu długoterminowym.

Najlepsi analitycy też nie wróżą dobrze tokenowi. W zeszłym miesiącu [Light Crypto], jeden z popularniejszych użytkowników na Twitterze kryptowalutowym, negatywnie pisał o LUNC. W połowie ubiegłego miesiąca analityk przewidział, że kapitalizacja rynkowa LUNC nie utrzyma się.

Jedynym katalizatorem wzrostu może być schemat “pump and dump”, zmotywowany przez spalanie tokenów.

Ile kosztuje Terra Luna Classic?

Dzisiejsza cena Terra wynosi ok. 0,00014 USD. Oznacza to, że pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta wróciłaby do dawnego pułapu 40 miliardów dolarów, gdyby wartość tokenów wzrosła ok. 47x, do kwoty 0,0065 USD.

Aktualnie taki skok kursu jest mało prawdopodobny.

Nie oznacza to jednak, że Terra Luna Classic nie odnotuje krótkoterminowych wzrostów. Wielu traderów nadal kupuje kryptowalutę. Wartość Terra zwiększyła się 130 razy od swojego najniższego poziomu z 13 maja, który wyniósł 0,00000112 USD.

Kurs LUNC w tym tygodniu osiągnął maksymalny poziom 0,00017 USD na Binance. Oznacza to, że cena Terra spadła o ponad 17% w ciągu ostatnich dni. Zaś w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowuje nieznaczną korektę rzędu 1%.

Jednak ceny kryptowalut szybko się zmieniają. W tym tygodniu posiadacze LUNA (aktualnie LUNC) obserwowali spadek do poziomu 0,00012 USD. Oznacza to, że token odbił się od tego pułapu i odzyskał ok. 16% wartości.

Wolumen obrotu również wyraźnie spadł. Aktualnie oscyluje w okolicach kwoty 55 milionów dolarów.

Warto także zaznaczyć, że na giełdach kryptowalut wciąż widnieją ostrzeżenia o niestabilności LUNC. Dlatego dobrze się zastanów, jeśli zamierzasz kupić Terra.

Z racji niskiej ceny kryptowaluty wielu traderów wykorzystuje kalkulator Terra przy inwestycjach.

Dwa alternatywne altcoiny do kupienia

Szukasz dobrej inwestycji? W takim razie sprawdź dwa poniższe projekty, które pojawiły się na rynku niedawno. Wedle analityków oba mają potencjał 100-krotnego wzrostu!

IMPT

IMPT to projekt kryptowalutowy, który walczy ze zmianami klimatycznymi poprzez program kompensacji emisji dwutlenku węgla.

Każdy token IMPT przekształcisz w kredyt węglowy, który następnie sprzedasz lub spalisz. W drugim przypadku otrzymasz w nagrodę unikalne NFT, które jest zbywalne, więc możesz na nim zarobić.

Wszystko to dzieje się przy jednoczesnej kompensacji śladu węglowego.

IMPT uruchomi również platformę zakupową, gdzie nabędziesz produkty znanych marek, za co zarobisz tokeny IMPT. Platforma współpracuje już z 10 000 popularnych firm!

Co więcej, każdy użytkownik platformy otrzyma punkty za zakupy, kredyty węglowe NFT i polecenia. Dzięki temu IMPT stanie się też unikalną platformą społecznościową, w której każdy śledzi swój wpływ na środowisko.

KUP IMPT

Dash 2 Trade

Potencjał wzrostu D2T wynika z funkcji kryptowaluty na platformie Dash 2 Trade. Inwestorzy wykorzystają tokeny do zakupu subskrypcji, która oferuje narzędzia i funkcje analityczne, dzięki którym podejmą świadome decyzje handlowe.

Dla początkujących Dash 2 Trade wdraża także backtesting. Za jego pomocą przetestujesz strategie handlowe na wirtualnej platformie, która odzwierciedla warunki rynkowe na żywo.

Zaś zaawansowani traderzy wykorzystają wskaźniki społeczne platformy. Uzyskają dostęp do sygnałów kupna, sprzedaży i wstrzymania. Aby je pozyskać, platforma skanuje trendy w mediach społecznościowych. Na tej podstawie wynajduje potencjalne ruchy cen.

Wśród innych funkcji znajdziesz m.in. narzędzia do tworzenia strategii czy profilery ryzyka (używane do określenia indywidualnej zdolności do podejmowania ryzyka).

KUP DASH 2 TRADE

[Artykuł reklamowy]Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.