Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kryptowaluty i inwestycje: czy to dobry moment na zakup bitcoina?

Kryptowaluty i inwestycje: czy to dobry moment na zakup bitcoina?

Komunikaty firm
2 września, 2022
232
pexels-photo-730569

Wahania Bitcoina od miesięcy znajdują się pod lupą inwestorów. Kryptowaluta, która w listopadzie 2021 r. osiągnęła rekordowy poziom, przekraczając 69.000 dolarów, pomimo spadku w kolejnych tygodniach, dziś nadal cieszy się zainteresowaniem traderów z całego świata. Aby jednak zrozumieć, czy teraz jest odpowiedni czas na inwestowanie w Bitcoin i jakie są wybory oszczędzających, należy szczegółowo poznać wszystkie sposoby handlu tą szczególną kryptowalutą.

Jak inwestować w Bitcoin?

Aby kupić bitcoin dzisiaj masz kilka opcji. Pierwszym z nich jest handel za pomocą CFD, który umożliwia operowanie na kryptowalucie – bez posiadania jej bezpośrednio – poprzez wykorzystanie zmienności , która jest codziennie odnotowywana na notowaniach. Aby skorzystać z tego handlu, można polegać na brokerach online, firmach, które działają jako pośrednicy między inwestorami a rynkiem. Korzyści są różne, np. kupowanie ułamków ceny aktywów bazowych – aby handlować z mniejszym kapitałem – lub stosowanie krótkiej sprzedaży, aby wykorzystać spadkowe ruchy cenowe aktywów.

Handel CFD z brokerem

Etoro jest jednym z najciekawszych brokerów do kupowania Bitcoinów lub altcoinów. Powodem jest fakt, że za pośrednictwem jej usług użytkownicy mogą nie tylko handlować cyfrowymi aktywami, korzystając ze wszystkich korzyści oferowanych w handlu CFD, ale także korzystać z eTorox, własnego portfela, na który można przelać kryptowaluty, aby je przechowywać przez dłuższy czas. Zaletą eToro jest również możliwość skorzystania z Copy Tradingu, innowacyjnej funkcji, która daje użytkownikom możliwość śledzenia i powielania transakcji bardziej doświadczonych traderów. Wśród najciekawszych brokerów do handlu CFD jest również Libertex, bardzo dochodowy serwis, który daje dostęp do Bitcoina i 32 innych walut cyfrowych, ale który – w przeciwieństwie do eToro – pozwala tylko na ograniczony handel na wahaniach cen.

Kupowanie i przechowywanie Bitcoinów

Mając na uwadze zakup Bitcoin, należy zaplanować skorzystanie z usługi odpowiedniego przechowywania kryptowaluty, wybierając na przykład pomiędzy portfelem internetowym a portfelem sprzętowym: pamięcią USB, która chroni walutę cyfrową przed atakami hakerów.

Ale jak kupić Bitcoin bezpośrednio? Istnieje kilka alternatywnych rozwiązań. Pierwszym z nich jest skorzystanie z bankomatu Bitcoin, aby kupić kryptowalutę w gotówce bezpośrednio przez bankomat. Drugim sposobem jest zdobycie Bitcoina za pomocą Revolut, gdzie możesz zamienić pieniądze na kryptowalutę, która będzie przechowywana bezpośrednio na Twoim smartfonie. Jedną z najbardziej popularnych metod pozostają jednak giełdy, czyli platformy bezpośredniego zakupu, które nie wymagają wymiany z innymi użytkownikami.

Dwiema najbardziej interesującymi usługami wymiany walut są obecnie usługi oferowane przez Binance i FTX: zwłaszcza pierwsza z nich znana jest z doświadczenia odpowiedniego dla każdego dzięki innowacyjnej grafice i przyjaznej dla użytkownika platformie; druga natomiast pozwala na skorzystanie z profesjonalnej platformy, na której można kupić ponad 350 kryptowalut, płacąc jedynie 0,1% prowizji. Oczywiście są to dwa wiodące na świecie serwisy, z których każdy odgrywa na swój sposób wiodącą rolę na rynku dzięki ekskluzywnej ofercie dedykowanej miłośnikom tego sektora.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.