Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Peter Thiel przedstawia swoją listę wrogów bitcoina i wypowiada im wojnę

Peter Thiel przedstawia swoją listę wrogów bitcoina i wypowiada im wojnę

Wiadomości
9 czerwca, 2022
355
bitcoins-on-laptop-keyboard-stock-photos

Czasami można odnieść wrażenie, że w przypadku bitcoina (BTC) nie ma płaszczyzny pośredniej: można go nienawidzić lub kochać. Bitcoinowy maksymalista Peter Thiel ujawnił swoją listę wrogów bitcoina podczas konferencji Bitcoin 2022.

Thiel dzieli wrogów bitcoina na trzy kategorie. Pierwszym z nich jest finansowa gerontokracja, czyli forma rządu, w której cała władza należy do osób starszych, takich jak Warren Buffet, Jamie Dimon i Larry Fink. Drugą kategorię tworzą rządy i “obudzone” korporacje. Ostatnim i największym ze wszystkich wrogów, według Thiela, jest ESG (Environment, Sustainability and Governance). Grupy te zrównał on z Komunistyczną Partią Chin.

Finansowa gerontokracja

Najpierw omówimy gerontokrację finansową. Osoby, które od pewnego czasu interesują się bitcoinem, z pewnością spotkały się z nazwiskiem Warrena Buffeta. Legenda inwestowania nie znosi bitcoina, a kiedyś nazwał go nawet trutką na szczury do kwadratu. Jamie Dimon z JPMorgan Chase również nie znosi bitcoina. Larry Fink powiedział niedawno, że jest w tym samym obozie co Jamie Dimon, ale jego BlackRock zaczyna się teraz coraz bardziej koncentrować na pierwotnej kryptowalucie. Tych trzech gigantów można słusznie nazwać głównymi wrogami bitcoina.

Rządy i firmy

Bitcoin to zdecentralizowana forma pieniądza, która jest zabezpieczona energetycznie. Jest to waluta, której nikt ani nic nie może dodrukować, a do tego zużywa stosunkowo dużo energii. Zdecentralizowany charakter bitcoina budzi szczególne zastrzeżenia niektórych rządów. Na przykład w Chinach bitcoin jest surowo zabroniony.

Środowisko, zrównoważony rozwój i zarządzanie

Na koniec omówimy ESG, nowy ruch w świecie inwestycji, który ma na celu promowanie inwestowania przyjaznego dla klimatu. Świat krypto nie jest zadowolony z tego ruchu, ponieważ bez zrozumienia rzeczywistych skutków wydobycia bitcoinów nakłada on negatywne piętno na branżę. Wielu bitcoinowców nazywa ESG oszustwem, a do tego grona dołączył niedawno nawet Elon Musk.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.