Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Holenderski doradca ekonomiczny wzywa do całkowitego zakazu Bitcoina

Holenderski doradca ekonomiczny wzywa do całkowitego zakazu Bitcoina

Wiadomości
12 czerwca, 2021
766
holandia

Pieter Hasekamp, kluczowy doradca ekonomiczny holenderskiego Ministerstwa Spraw Gospodarczych, wezwał do całkowitego zakazu wydobycia, handlu i posiadania Bitcoina.

Kilka dni po tym, jak Salwador przyjął ustawę, która uczyniła Bitcoin prawnym środkiem płatniczym, jeden z kluczowych urzędników w Holandii zasugerował całkowity zakaz posiadania tego aktywa. Pieter Hasekamp, dyrektor holenderskiego Biura Analiz Ekonomicznych, uważa, że wydobycie, handel, a nawet posiadanie Bitcoina powinno być natychmiast zakazane.

W artykule opublikowanym na stronie Centralnego Biura Planowania, zatytułowanym “Holandia musi zakazać Bitcoina”, Hasekamp argumentuje, że Bitcoin nie spełnia trzech kluczowych kryteriów pieniądza. Badacz twierdzi, że aktywo jest niestabilną jednostką rozliczeniową, niewygodną do dokonywania płatności i łatwą do sfałszowania lub kradzieży w porównaniu z tradycyjnymi walutami. Dodał, że Bitcoin jest preferowany przez przestępców ze względu na swoją “anonimowość”.

Argumenty, które przedstawił Hasekamp, były przez lata używane przez najgłośniejszych krytyków Bitcoina. Zwolennicy twierdzą jednak, że są one nietrafione. Podczas gdy Bitcoin jest niestabilny, zwolennicy argumentują, że kryptowaluty są dopiero rodzącą się klasą aktywów, a zatem nie znalazły jeszcze swojej prawdziwej wartości. Co więcej, ogólna trajektoria Bitcoina jest pozytywna.

Poza tym, płatności Bitcoin stały się łatwiejsze w ostatnich latach dzięki rozwojowi sieci Lightning Network. LN przetwarza transakcje z większą prędkością i niższym kosztem niż bazowy łańcuch. Kiedy Salwador zacznie adoptować aktywo, planuje się, że jego obywatele będą używać Strike, który działa na Lightning Network.

Czytaj również:  Bitcoin odzyskuje poziom 44 000 USD. Solana wzbija się powyżej 100 dolarów

Argument Hasekampa, że Bitcoin jest łatwy do sfałszowania i kradzieży, jest również wątpliwy. Bitcoin jest niezwykle bezpieczny, ponieważ jest zdecentralizowany, a transakcje są bardzo łatwe do śledzenia. W ostatnim przypadku ransomware Colonial Pipeline, FBI było w stanie odzyskać część okupu zapłaconego w BTC po prostu śledząc transakcje na rozproszonej księdze.

Podczas gdy ostre komentarze Hasekampa pokazują brak zrozumienia współczesnej wartości technologii blockchain, jego poglądy nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska rządu holenderskiego. Innymi słowy, posiadaczekryptowalut nadal mogą trzymać i handlować swoimi cyfrowymi aktywami.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.