Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Prognoza ceny Luny – Co przyniesie przyszłość dla Luny?

Prognoza ceny Luny – Co przyniesie przyszłość dla Luny?

Wiadomości
29 grudnia, 2022
157
[Resizer.in]-63adb17e76ce8

Rynek kryptowalut widział już wiele upadków. Jednak to, co wydarzyło się z Terra (LUNA) w maju 2022 roku, jest jednym z największych krachów, jaki dotknął tę branżę na przestrzeni lat.

Niektórzy traderzy nie wiedzieli, co dokładnie się wydarzyło. Chcieli skorzystać z dużej przeceny, więc pospiesznie kupowali kryptowalutowe monety LUNA. To spowodowało inflację podaży.

Wysoki poziom inflacji skłonił zespół Terraform Labs do zatrzymania blockchaina Terra, ale szkoda została już wyrządzona. Hiperinflacja spowodowała, że podaż monet LUNA w obiegu wzrosła z około 350 milionów do 6,5 biliona podczas krachu. To stanowiło ponad 18 000x wzrost.

Wartość kryptowaluty spadła o ponad 90%.

Czy cena Terra jeszcze wzrośnie? Jaka jest prognoza ceny Terra? Czy warto dziś inwestować w tę kryptowalutę? O tym przeczytasz w dalszej części tekstu.

Czy cena Terra Luna wzrośnie?

Jedynym sposobem na odzyskanie przez cenę LUNA wartości zbliżonej do dawnego wysokiego poziomu ponad 100 dolarów, byłoby spalenie dużej ilości tokenów i zmniejszenie podaży. Obecnie wynosi ona 6,5 biliona. Przed krachem był to poziom 350 milionów.

To nie jest łatwy wyczyn. Plan ten jest częścią programu naprawczego LUNA i UST, ale jeszcze nie wiadomo, czy uda się go zrealizować. Ważne jest też to, czy kryptowaluty odzyskają swoją pozycję – Bitcoin trzyma się w okolicach 16 000 USD i jeszcze nie udało mu się wybić w górę.

Jeśli nadpodaż Terry nie zostanie spalona, to nawet odzyskanie poziomu 1 USD jest matematycznie niemożliwe.

Cała kapitalizacja rynku kryptowalut w listopadzie 2021 roku, kiedy Bitcoin przekraczał 69 000 dolarów, a Ethereum ponad 4 800 dolarów, wynosił 3 biliony dolarów.

Przy cenie LUNA wynoszącej 1 dolar za monetę, z podażą 6,5 biliona, kapitalizacja rynkowa LUNA wynosiłaby 6,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż wycena wszystkich kryptowalut.

Cena LUNA wynosi obecnie około 0,000141 USD. Wzrost ceny w średnim terminie jest możliwy, choć trudny.

Dlaczego Dash 2 Trade jest dobrą alternatywą dla Luny?

Model prognostyczny nie jest najkorzystniejszy dla Luny. Prognoza ceny Terra także nie zapowiada Jeśli chcesz zainwestować w projekt, który w dłuższej perspektywie może zapewnić ci zysk, sprawdź Dash 2 Trade.

Dash 2 Trade przyciąga wiele uwagi, ponieważ jest platformą dla traderów. Skorzystają z niej zarówno początkujący, jak i doświadczeni handlowcy. Funkcje, które oferuje, pomogą im podejmować świadome decyzje na rynku kryptowalut.

Dodatkowo skorzystasz z sygnałów handlowych czy opcji bakctestingu i ulepszysz swoje strategie.

Biorąc pod uwagę niedawny upadek jednej z największych giełd kryptowalut, FTX i straty, które nastąpiły po nim, inwestorzy szukają teraz zaufanej platformy handlowej. D2T jest wartym uwagi wyborem.

Zespół stojący za Dash 2 Trade przybliżył datę uruchomienia platformy. Przedsprzedaż Dash 2 Trade zebrała ponad 10 milionów dolarów. Zbiórka zakończy się na początku stycznia 2023 roku. Pierwsze notowanie na scentralizowanych giełdach nastąpi 11 stycznia 2023 roku.

KUP DASH 2 TRADE

Czy warto inwestować w Terra Luna?

Czy Terra LUNA jest dobrą inwestycją?

Normalnie krach kryptowalutowy, czy to w Bitcoinie, czy altcoinach, jest wynikiem panicznej sprzedaży, shortowania, uderzenia stop lossów i likwidacji długich pozycji. Liczba monet, które są w obiegu i zamkniętych w całkowitej podaży, nie zmienia się.

Panika na rynku może być spowodowana strachem, niepewnością lub wątpliwościami wywołanymi przez negatywne wiadomości. Przykładem jest zakazanie Bitcoina przez Chiny, włamanie na giełdę kryptowalutową czy pandemia.

Z czasem informacje znikają z nagłówków gazet, sytuacja się uspokaja, a kryptowaluta może odzyskać swoją wartość. Nic fundamentalnie nie zmienia się w wewnętrznej wartości monety i stojącej za nią technologii.

Wciąż istnieje mniej więcej taka sama liczba monet w obiegu. Np. maksymalna całkowita podaż BTC jest zawsze ograniczona do 21 milionów.

Jednak w przypadku krachu Terra (LUNA), ze względu na naturę algorytmicznych stablecoinów, wydarzenia na rynku wywołały hiperinflację. To sprawiło, że podaż zwiększyła się do miliarda, a ostatecznie wymknęła się spod kontroli.

Aby poprawić sytuację kryptowaluty, pojawiła się propozycja hard forka. Miał na celu zmienić nazwę Terra na Terra Classic (LUNC) i uruchomić nową Terra (LUNA) na drugim blockchainie. Została ona wprowadzona na giełdy kryptowalut 28 maja.

Wciąż jednak inwestycja w LUNA jest ryzykowna, a sentyment rynkowy jest dość negatywny. Jeśli szukasz ciekawego projektu, sprawdź Dash 2 Trade. Przedsprzedaż niedługo się skończy, a w styczniu kryptowaluta pojawi się na scentralizowanych giełdach.

To dobra inwestycja – kupując tokeny podczas presale, zagwarantujesz sobie najniższą cenę. W odległej przyszłości (lub niezbyt odległej) możesz spodziewać się potencjalnych zysków.

(Artykuł sponsorowany)Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.