Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Sąd zatwierdza sprzedaż LedgerX przez FTX

Sąd zatwierdza sprzedaż LedgerX przez FTX

Wiadomości
5 maja, 2023
69
ftx

Upadła giełda kryptowalut FTX otrzymała zgodę sądu na sprzedaż swojej spółki zależnej LedgerX za 50 mln USD. Pozwoli im to na pozyskanie dodatkowego kapitału na spłatę wierzycieli.

Nowym właścicielem LedgerX będzie Miami International Holdings. Firma ta jest właścicielem Bermuda Stock Exchange oraz kilku amerykańskich giełd papierów wartościowych. Są między innymi właścicielami Miami International Securities Exchange. Jest to jedna z wiodących giełd opcji w USA i działa od 2012 roku. Firma oferuje platformę do handlu opcjami, a także zapewnia szereg usług analitycznych i danych rynkowych.

Dla przypomnienia, FTX spodziewa się zwrócić klientom około 11 miliardów dolarów. Lwią część funduszy pozyskają poprzez sprzedaż aktywów i spłatę pożyczek. Do tej pory giełda kryptowalut odzyskała już ponad 7,3 mld USD w fiatach i płynnych kryptowalutach.

W styczniu sędzia upadłościowy FTX zezwolił kierownictwu na złożenie wniosku o sprzedaż czterech spółek zależnych. Oprócz LedgerX, notowane są tam japońskie i europejskie oddziały giełdy kryptowalutowej.

FTX ma dość twardą strategię, aby odzyskać swoje aktywa. Często wiąże się to z pójściem do sądu. Najnowszy przykład miał miejsce wczoraj. FTX złożył pozew o 4 mld USD przeciwko platformie Genesis. Giełda chce odzyskać pożyczkę od Alameda Research oraz środki wycofane na krótko przed bankructwem firmy.

Wczoraj media po raz kolejny zwróciły się do sądu o ujawnienie nazw dużych klientów FTX.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.