Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak zyskać na handlu kryptowalutami?

Jak zyskać na handlu kryptowalutami?

Komunikaty firm
1 sierpnia, 2022
208
kXfaut97m4pfqqx

Kryptowaluty to coraz popularniejsza inwestycja. Jak sprawić, aby była opłacalna? Inwestowanie w kryptowaluty może okazać się skomplikowane ze względu na zmienność tego aktywa. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Inwestowanie w kryptowaluty może okazać się skomplikowane ze względu na zmienność tego aktywa. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Kluczowe punkty

Kryptowaluty to coraz popularniejsza inwestycja. Jak sprawić, aby była opłacalna? Istnieje duży potencjał do zarabiania pieniędzy poprzez inwestowanie w tę klasę aktywów. Możesz podjąć kroki, które pomogą zwiększyć szanse na zysk.

Inwestowanie w kryptowaluty może być ryzykowne ze względu na zmienność tej klasy aktywów i samą liczbę kryptowalut. Tylko niektóre z nich są opłacalne w dłuższej perspektywie.

Jeśli rozważasz dodanie wirtualnych monet do swojego portfela, jest kilka kroków, które powinieneś podjąć, aby zmaksymalizować szanse na powodzenie inwestycji (np. odpowiednia platforma tradingowa to pierwszy krok do inwestowania z zyskiem).

Zbadaj dostępne opcje

Niektóre kryptowaluty mają dużo większy potencjał niż inne i odniosą sukces w dłuższej perspektywie. Inne mogą skończyć z zawyżonymi cenami pomimo braku ścieżki do długoterminowej rentowności, tylko dlatego, że mają poparcie celebrytów lub stały się hajpowane w mediach społecznościowych.

Upewnij się, że rozumiesz, co sprawia, że inwestycja w kryptowaluty jest dobra. Ustal cele inwestycji i trzymaj się ich. Analizuj, sprawdzaj prognozy ekspertów, przeprowadzaj research, aby mieć jak największe szanse na to, że inwestycja przyniesie duże zyski w dłuższej perspektywie.

Unikaj kupowania czegoś, czego nie rozumiesz

Nigdy nie chcesz inwestować w coś, czego nie rozumiesz. Jeśli nie jesteś pewien technologii stojącej za daną kryptowalutą lub jej założycieli i długoterminowych celów, nie powinieneś jej kupować.

Jeśli poświęcisz czas na badania i upewnisz się, że znasz tajniki rynku kryptowalut oraz czynniki, które wpływają zarówno na poszczególne monety, jak i na rynek jako całość, masz znacznie większe szanse na zarobienie pieniędzy.

Inwestuj długoterminowo

Warren Buffett, jeden z najlepszych i odnoszących największe sukcesy inwestorów na świecie, dał jasno do zrozumienia, że preferowany przez niego okres utrzymywania inwestycji jest wieczny..

Rada Buffetta jest słuszna, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy ekonomiczne wydarzenia wpłyną negatywnie na nawet świetną inwestycję. Jeśli zamierzasz kupić kryptowalutę, ponieważ chcesz trzymać się jej przez długi czas i uważasz, że jej wartość będzie rosła przez wiele lat, to istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz pieniądze z powodu złego wyczucia rynku lub niespodziewanych wydarzeń gospodarczych.

Zbuduj zdywersyfikowany portfel

Umieszczenie całego kapitału w jednej kryptowalucie zwiększa ryzyko straty, ponieważ polegasz wyłącznie na tym, że ta konkretna moneta osiągnie dobre wyniki.

Powinieneś rozważyć rozłożenie swoich pieniędzy, aby zmaksymalizować szanse, że przynajmniej niektóre z twoich inwestycji się opłacą. Upewnij się, że masz sporą część pieniędzy w bardziej tradycyjnych inwestycjach, takich jak akcje i obligacje, dzięki czemu możesz ograniczyć ryzyko straty.

Upewnij się, że jesteś pewny swojej tezy inwestycyjnej

Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny. Zdarzają się ogromne wahania cen i niespodziewane ruchy. Może to zwiększyć prawdopodobieństwo, że spanikujesz i sprzedasz swoje aktywa w złym momencie. Początkujący inwestorzy bardzo często ulegają emocjom i wyprzedają kryptowaluty, gdy zobaczą, że ich wartość zaczyna spadać.

Aby tego uniknąć, musisz upewnić się, że jesteś pewny swoich inwestycji. Jeśli masz solidne powody, dla których zakupiłeś wybrane aktywa, wtedy mniej prawdopodobne jest, że przesadzisz i podejmiesz złe decyzje o kupnie i sprzedaży.

Stosując się do każdego z tych pięciu kroków, uda ci się dokonać świetnej inwestycji w kryptowaluty i pomnożyć wpłacony kapitał.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.