Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ubezpieczenia na wakacje – jak wybrać najlepsze?

Ubezpieczenia na wakacje – jak wybrać najlepsze?

Komunikaty firm
22 lipca, 2022
304

Polisa turystyczna to coraz popularniejsza forma ubezpieczenia na wakacje. Niski koszt dzienny i szeroki zakres ochrony pozwala odpocząć na wczasach, nie martwiąc się o niepotrzebne i niespodziewane koszty. Jak wybrać najkorzystniejszą opcję ubezpieczeniową na zagraniczny wyjazd? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Najlepszy zakres ochrony w ubezpieczeniu na wakacje

Wybierając ubezpieczenie turystyczne należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ochrony. Można zarówno zdecydować się na opcję w której jesteśmy chronieni przed wieloma niespodziewanymi zdarzeniami podczas wyjazdu lub dopasować ofertę do naszych indywidualnych potrzeb. Ta druga opcja będzie pod wieloma względami korzystniejsza cenowo. Większość agencji ubezpieczeniowych dopasowuje ofertę elastycznie do potrzeb klienta, a więc nie musi on płacić za coś czego nie potrzebuje.

W zakresie podstawowej ochrony, w praktycznie każdym ubezpieczeniu turystycznym, otrzymujemy zabezpieczenie przed wydatkami na korzystanie z usług prywatnych placówek zdrowia. Na przykład w Grecji, w niektórych rejonach, dostęp do publicznych usług lecznictwa bywa bardzo trudny. Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed wysokimi wydatkami to najlepszą opcją jest wybór polisy, która chroni przed wydatkami do określonej w umowie kwoty.

Wiele osób wyjeżdżając na wakacje zabiera ze sobą kosztowny sprzęt sportowy lub elektroniczny. Firmy ubezpieczeniowe oferują polisę w ramach której otrzymujemy zwrot wartości utraconych urządzeń i innych cennych przedmiotów. Jeśli planujemy zabierać na wyjazd takie rzeczy to warto sprawdzić czy w konkretnej umowie otrzymujemy ochronę od kradzieży i zniszczenia sprzętu. Utrata musi być potwierdzona przez zgłoszenie na policję, a ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie na podstawie średniej wartości rynkowej tych przedmiotów.

Więcej na temat różnych opcji ubezpieczeń można znaleźć na stronie https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-wakacje/.

Ubezpieczenie na wakacje z niskim zakresem wyłączeń

W każdej umowie polisy wakacyjnej znajdziemy zapisy w których ubezpieczyciel wyłącza wypłatę odszkodowania w niektórych przypadkach. Należy więc uważnie wczytać się w szczegółowe warunki przed jej podpisaniem. Niektóre klauzule są negocjowalne i można z nich zrezygnować w droższych opcjach ubezpieczeń. Na przykład ubezpieczyciel może zastrzec wypłatę pieniędzy jeśli wypadek zdarzył się w momencie w którym ubezpieczony był pod wpływem alkoholu i to niezależnie od tego czy wydarzyło się to nie z jego winy. Podobnie wygląda kwestia w przypadku korzystania ze sportów o podwyższonym ryzyku.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.