Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Niebezpieczeństwa związane z handlem kryptowalutami

Niebezpieczeństwa związane z handlem kryptowalutami

Komunikaty firm
4 września, 2021
664
monety kolekcjonerskie kryptowaluty

Fakt, że kryptowaluty nie są regulowane, sprawia, że ich użytkownicy są jeszcze bardziej narażeni na oszustwa i włamania. Czy kryptowaluta może zostać zhakowana, skradziona lub wyłudzona? Jak można być bezpiecznym?

Jak bezpiecznie handlować kryptowalutami?

Traderzy przechowują swoje cyfrowe aktywa w portfelach kryptowalutowych i za ich pośrednictwem dokonują zakupów i sprzedaży. Kryptowaluty, takie jak bitcoin, ethereum i dogecoin, wzięły świat szturmem, zwłaszcza w ostatnim roku. Stają się one coraz bardziej popularne, pozwalając użytkownikom kupować za nie towary i usługi lub handlować nimi z zyskiem, tak jak w przypadku prawdziwych pieniędzy.

Jednym z podstawowych pytań jest to, czy te cyfrowe tokeny mogą zostać skradzione, zhakowane lub wyłudzone. Podobnie jak w przypadku waluty fiat lub gotówki, te również mogą zostać potencjalnie skradzione, więc naturalnie trzeba podjąć kilka podstawowych kroków, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

W maju 2021 roku Federalna Komisja Handlu (FTC) poinformowała, że oszuści podszywający się pod Elona Muska ukradli ponad 2 miliony dolarów w kryptowalutach od października 2020 roku. Dane amerykańskiego organu ochrony konsumentów ujawniły, że prawie 7000 osób zostało pozbawionych swoich pieniędzy w walutach cyfrowych. Dalej stwierdzono, że te oszustwa zdarzają się na wiele sposobów i obejmują “fałszywe obietnice i fałszywe gwarancje”.

Fakt, że kryptowaluty nie są regulowane sprawia, że ich użytkownicy są jeszcze bardziej podatni na oszustwa i włamania, ale istnieją sposoby, aby zawsze mieć pewność, czy dana osoba lub podmiot próbuje nas oszukać. To na tobie spoczywa odpowiedzialność, żeby nie zostać okradzionym. Istnieje wiele sposobów na to, jak się skutecznie zabezpieczyć.

Oszustwa w świecie kryptowalut

Jeśli osoba, firma lub grupa ludzi obiecuje ci gwarantowaną wypłatę – na przykład “podwoimy twój kapitał w ciągu X dni”, jest to oszustwo. Żaden pojedynczy podmiot nie może twierdzić, że ma kontrolę nad tym, jak zachowa się rynek finansowy i kryptowalutowy.

Czy ktoś obiecał ci darmowe pieniądze? Jeśli tak, istnieje prawdopodobieństwo, że próbuje cię oszukać. Za żadną cenę nie powinieneś ufać takim zapewnieniom. Bądź czujny i odmów współpracy!

Podczas gdy powyższe stwierdzenia mogą sprawić, że uwierzysz, że łatwo jest wykryć oszustów, musisz wiedzieć, że istnieją specjalne grupy, których jedynym celem jest oszukanie łatwowiernych handlowców lub inwestorów. Dlatego zawsze inwestuj swoje pieniądze za pośrednictwem zarejestrowanej i legalnej giełdy kryptowalutowe. Używaj również portfela kryptowalutowego do przechowywania swoich cyfrowych aktywów. Zobacz, w jakie kryptowaluty inwestować.

Zanim pomyślisz o zaufaniu komukolwiek, zrób research w internecie. Poszukaj nazwy firmy w Google, sprawdź ich recenzje i zobacz, czy kiedykolwiek wcześniej zostali oskarżeni o oszustwa lub czy kiedykolwiek złożono na nich skargę. Poza tym, czytaj jak najwięcej, aby wiedzieć, jak oszuści oszukiwali inwestorów w przeszłości.

Czy portfele są bezpieczne?

Handlowcy przechowują swoje cyfrowe aktywa na portfelach kryptowalutowych i dokonują za ich pośrednictwem zakupów i sprzedaży. Twoje klucze dostępu umożliwiają dostęp do twojego portfela, dlatego włamania nie są tak proste.

Jednak gorące portfele, które są zawsze podłączone do Internetu są uważane za mniej bezpieczne w porównaniu do zimnych, które są w formie urządzenia USB. Dlatego też, zimne portfele podłącza się do Internetu tylko w czasie handlu lub dokonywania transakcji.

Aby uniknąć zagrożeń związanych z włamaniami, eksperci sugerują dwuskładnikowy proces identyfikacji jako środek bezpieczeństwa. Pamiętaj, że kluczem jest pilnowanie dostępu do portfela. Jeśli ktoś włamie się do niego, najprawdopodobniej stracisz wszystkie swoje cyfrowe aktywa.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.