Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak założyć portfel kryptowalut na giełdzie Binance

Jak założyć portfel kryptowalut na giełdzie Binance

Komunikaty firm
7 grudnia, 2022
148

W celu wymiany kryptowalut oraz płacenia za ich pomocą potrzebny będzie portfel kryptowalut. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem jest konto giełdowe na takim serwisie jak na przykład Binance. Jak założyć portfel kryptowalut i móc korzystać w pełni z ich możliwości? O tym dowiesz się, czytając krótki przewodnik poniżej.

Czym jest portfel bitcoin?

Portfel kryptowalut, nazywany również potocznie kontem bitcoin, jest miejscem przechowywania pieniędzy, które kupujesz. Przypomina ono zwykle konto bankowe lub, nieco bardziej, maklerskie konto giełdowe. Umożliwia kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za lokalną walutę, jak również płacenie bitcoinem w miejscach, które umożliwiają dokonywanie takich transakcji.

Jak założyć portfel kryptowalut na Binance?

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że nie jest to czynność zbyt skomplikowana. O rzeczach, o których warto pamiętać podczas rejestracji, a także o tym, jak założyć portfel kryptowalut pisze Bitcoinpl.org. Wreszcie, czy Binance to jedyne miejsce w sieci, które daje nam dostęp do takiej usługi online?

Nie, nie jest to jedyne miejsce, gdzie takie konto można utworzyć. Praktycznie każda większa giełda kryptowalut, jak np. polska Egera, podczas rejestracji automatycznie zakłada nam także cyfrowy portfel, gdzie możemy przechowywać zgromadzone krypto. W każdym przypadku proces, w jaki otwiera się elektroniczny portfel kryptowalut, jest bardzo podobny. Poniżej opisujemy trzy podstawowe etapy otwierania takiego konta.

Rejestracja

Na początek konieczne jest zarejestrowanie się na danej stronie. W tym celu odszukać należy przycisk “rejestracja” na stronie głównej. Najczęściej będzie on dostępny w prawym górnym rogu oraz w panelu logowania.

Po wejściu w rejestrację pojawią się możliwe opcje do wyboru:

  • kontynuuj z Google – wszystkie najważniejsze informacje zostaną pobrane z Twojego konta Google i na ich podstawie będzie utworzony Twój portfel bitcoin. Pamiętaj jednak, by wybrane konto zawierało Twoje rzeczywiste dane. W przeciwnym razie nie będziesz mógł przejść procesu weryfikacji. Rejestracja z Google ułatwi w późniejszym czasie proces logowania,
  • kontynuuj z Apple. Także Apple umożliwia łączenie różnych usług z pomocą jednego logowania. Dużym atutem tej usługi jest możliwość szybkiego zalogowania się do konta wzorem naszej twarzy – korzystając z technologii FaceID, która uchodzi za bardzo bezpieczną,
  • nowe konto. Jeśli chcesz stworzyć całkowicie oddzielne konto, wybierz opcję rejestracji poprzez adres e-mail lub telefon. W tym przypadku będziesz musiał podać wszystkie swoje dane osobowe w odpowiednim formularzu na stronie.

W ten sposób zostaje stworzone dla Ciebie konto na portalu. Jednak przed korzystaniem z niego musisz przejść jeszcze jeden etap.

Weryfikacja

Weryfikacja zapewnia bezpieczeństwo Twojego konta i Twoich środków. W celu weryfikacji potrzebne będziesz musiał przesłać:

  • zdjęcie dowodu osobistego,
  • selfie w celu weryfikacji twarzy,
  • często konieczne jest wypełnienie dodatkowej ankiety.

Czasem możliwa jest również weryfikacja poprzez konto bankowe. Przelew na 1 zł ma na celu weryfikację Twoich danych osobistych na podstawie informacji potwierdzonych przez bank.

Weryfikacja trwa do kilku dni. W tym czasie możesz zobaczyć, jak działa portfel kryptowalut, który założyłeś. Po akceptacji będziesz mógł na nim dokonać swojej pierwszej transakcji.

Inne portfele bitcoin

Początkowo, przy niewielkich środkach, portfel giełdowy, który założyłeś, jest doskonałym miejscem do przechowywania swoich pieniędzy. Jest dość bezpieczny, a w razie włamania, fundusz gwarancyjny pozwoli Ci odzyskać większą część oszczędności.

Jednak z czasem zgromadzisz większy kapitał. W takim przypadku koniecznie zastanów się nad założeniem portfela sprzętowego, programowego lub mobilnego. Jest ono znacznie lepiej zabezpieczony, dzięki czemu Twoje środki nie powinny paść łupem cyberprzestępców.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.