Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Całkowita wartość zablokowana na Cardano osiągnęła najwyższy poziom w historii

Całkowita wartość zablokowana na Cardano osiągnęła najwyższy poziom w historii

Wiadomości
15 marca, 2022
427
cardano-ada-jest-na-trajektorii-aby-udowodnic-swoje-referencje-zabojcy-ethereum-gdy-moneta-podnosi-gwiezdne-zyski-dzieki-wielu-byczym-czynnikom

Sieć Cardano odnotowała wyraźny wzrost całkowitej zablokowanej wartości (TVL), która od początku roku systematycznie rośnie.

DeFi TVL na Cardano pnie się w górę

Najnowsze statystyki agregatora DeFi TVL, Defi Llama, sugerują, że całkowita wartość zablokowana (TVL) w zdecentralizowanych protokołach finansowych (DeFi) Cardano osiągnęła 14 marca nowy rekord wynoszący ponad 188 milionów dolarów. Wartość ta przekracza 270 milionów dolarów, gdy do wyceny blockchaina proof-of-stake doda się governance tokeny.

Spośród sześciu platform, które przyczyniły się do całkowitej wartości zablokowanej na Cardano, na czele rankingu znajduje się automatyczny animator rynku DEX SundaeSwap z 113,36 mln dolarów, następnie zdecentralizowana giełda Minswap z 71,69 mln dolarów oraz protokół bankowy Meld z 69,01 mln dolarów.

Odnosząc się do szybkiego wzrostu TVL Cardano, Charles Hoskinson, CEO IO Global (aka “IOG”, wcześniej znany jako “IOHK”), powiedział, że to dopiero początek. Ujawnił on, że w sieci jest wiele zdecentralizowanych aplikacji, które oczekują na hard forkVasil hard fork combinator (HFC).

Większość nie rozumie, że wiele aplikacji Cardano DApps czeka na czerwcowy hard fork Vasila, aby skorzystać z pipeliningu. Wygląda więc na to, że w kwestii TVL jeszcze nic nie widzieliśmy.

Vasil Hard Fork i jego następstwa

Nazwana na cześć zmarłego bułgarskiego matematyka i ambasadora Cardano, Vasila Dabova, aktualizacja, o której mowa, ma zostać uruchomiona w czerwcu. Kolejna aktualizacja planowana jest na październik. IOG planuje wprowadzenie szeregu usprawnień skalowania, takich jak pipelining, nowe CIP-y Plutusa, pamięć UTXO na dysku oraz Hydra. Firma oczekuje, że te funkcje poprawią przepustowość Cardano i zoptymalizują system tak, by pasował do coraz większej liczby aplikacji DeFi, smart kontraktów i DEX-ów.

Czytaj również:  DOGE wyprzedza Cardano (ADA) i wchodzi do TOP 5

Aby wesprzeć innowacje DeFi, Orbis – rozwiązanie do skalowania Cardano – zwrócił się niedawno o dofinansowanie z platformy Ideascale projektu Catalyst. Zgodnie z opublikowanym dokumentem, rozwiązanie ZK rollup layer 2 od Orbis rozwiąże problemy ze skalowalnością i zwiększy wydajność sieci oraz doświadczenie programistów.

Oprócz DeFi, na Cardano budowane jest też kilka projektów związanych z niewymiennymi tokenami (NFT). Dyrektor IOG, Tim Harrison, ujawnił, że na blockchainie powstaje obecnie ponad 500 projektów, z czego lwią część stanowią projekty NFT.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.