Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Likwidatorzy FTX i Alameda tracą 72 000 USD na zamknięciu pozycji Aave

Likwidatorzy FTX i Alameda tracą 72 000 USD na zamknięciu pozycji Aave

Wiadomości
13 stycznia, 2023
136
ftx

Zespół restrukturyzacyjny Alameda Research stracił 4,05 aWBTC podczas próby zamknięcia pozycji na platformie pożyczkowej DeFi Aave. Zwrócili na to uwagę eksperci z Arkham Intelligence.

Eksperci firmy zasugerowali, że likwidatorzy Alamedy zaczęli aktywnie konsolidować środki firmy w portfelu multisig po tym, jak straciła ona około 1,7 mln dolarów w ataku sprzed dwóch tygodni.

Od tego czasu restrukturyzatorom udało się skupić pod tym adresem aktywa o wartości około 1,4 mln dolarów, jednak popełnili oni “kilka niefortunnych błędów sieciowych” – stwierdzili eksperci.

Próbując wycofać środki z Aave, syndycy masy upadłościowej Alamedy usunęli nadmierne zabezpieczenie pozycji kredytowej. W rezultacie został on dwukrotnie zlikwidowany w ciągu dziewięciu dni za łączną kwotę 4,05 aWBTC (~72 000 USD w tamtym czasie). Token jest “opakowaną” wersją bitcoina używanego na platformie DeFi.

Likwidatorzy z Alamedy przeprowadzili również dziewięć nieudanych transakcji, próbując przekazać 1,75 mln USD w tokenach Lido (LDO). Aktywa były w vestingu i udało się to dopiero po zmniejszeniu transakcji do ~$10,000.

Eksperci z Arkham podkreślali, że w portfelach oznaczonych jako należące do Alamedy nadal znajdowały się dziesiątki milionów dolarów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.