Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

LEND to teraz AAVE. Migracja tokenu i możliwość zarabiania na stakingu

LEND to teraz AAVE. Migracja tokenu i możliwość zarabiania na stakingu

DeFi Wiadomości
25 września, 2020
1136
gfgfgfgf

Aave – wiodący protokół rynku pieniężnego DeFi – rozpoczął migrację swoich tokenów z LEND do AAVE. Tokeny można przekonwertować za pomocą narzędzia dostępnego pod adresem https://app.aave.com/

Migracja tokenów jest pierwszym krokiem planu Aavenomics, opisującym drogę firmy Aave do pełnej decentralizacji i autonomii. Będzie to stopniowa i otwarta migracja, bez sztywnych terminów, co oznacza, że nie ma pośpiechu przy konwersji tokenów.

Migracja ta nastąpiła po przyjęciu pierwszej propozycji Aave Improvement Proposal (AIP1), w której 99% wyborców LEND zdecydowało się na konwersję żetonów. Nowy token AAVE będzie oferował szereg możliwości, m.in. opcję stakingu, która będzie nagradzała użytkowników w zamian za zabezpieczanie sieci.

Co to jest AAVE i dlaczego warto się nim zainteresować?

AAVE (dawne LEND lub ETHLend) jest nowym tokenem zarządzania Aave. AAVE może być zastawiane przez użytkowników i wykorzystywane przez protokół jako zabezpieczenie. Początkowo w zamian za staking tokenów użytkownicy będą nagradzani pulą dzienną w wysokości 400 AAVE.

Należy pamiętać, że jak większość rzeczy w DeFi, staking AAVE nie jest pozbawiony ryzyka. W przypadku wystąpienia niedoborów, aż do 30% zastawionej stawki AAVE może zostać pobrane w celu pokrycia deficytu. Mechanizm ten nie został włączony wraz ze startem projektu, jednak zespół Aave planuje go aktywować w najbliższej przyszłości.

Staking AAVE pociąga za sobą również 7-dniowy okres schładzania / odmrożenia (tzw. cool down), co oznacza, że użytkownik musi zainicjować chęć pobrania tokenów z puli zabezpieczającej i poddać się krótkiemu okresowi oczekiwania na tokeny (brak możliwości natychmiastowego wycofania środków).

Wiele z obecnych mechanizmów i limitów zaimplementowanych w protokole Aave podlega zmianom w ramach zarządzania. Posiadacze tokenów będą mogli proponować nowe warunki dotyczące różnych aspektów funkcjonowania protokołu (m.in. stawki czy okresy “schładzania / odmrażania”), dlatego obecne warunki mogą w najbliższej przyszłości ulec zmianie.

Wszelkie aspekty dotyczące migracji można znaleźć w FAQ udostępnionym na stronie https://docs.aave.com/faq/migration-and-staking

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.