Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

BlockFi pozywa firmę założyciela FTX w sprawie akcji Robinhooda

BlockFi pozywa firmę założyciela FTX w sprawie akcji Robinhooda

Wiadomości
29 listopada, 2022
178
blockfi (1)

Platforma kryptowalutowa BlockFi złożyła pozew przeciwko Emergent Fidelity Technologies Sama Bankmana-Frieda, aby odzyskać akcje, które Robinhood obiecał jej jako zabezpieczenie. Poinformował o tym Financial Times, powołując się na dokumenty pożyczkowe.

28 listopada BlockFi wszczęła postępowanie upadłościowe w USA. Tego samego dnia złożyła skargę na Emergent Fidelity Technologies, w której domagała się od platformy przekazania zabezpieczeń posiadanych przez brokera ED&F Man Capital Markets. W pozwie czytamy:

Emergent naruszył swoje zobowiązania umowne […], pomimo złożenia odpowiedniego pisemnego zawiadomienia. […] BlockFi jest uprawniona do skorzystania z prawa pierwokupu w celu oddania zabezpieczenia.

Według skargi, Emergent Fidelity Technologies zawarł umowę gwarancji płatności z platformą w dniu 9 listopada dla niewymienionego kredytobiorcy. Jako zabezpieczenie wykorzystała “akcje zwykłe”.

Jak podaje “FT”, firmą, o której mowa, była Alameda Research. Reporterzy uzyskali również dokumenty pożyczkowe, z których wynikało, że przedmiotem sporu są papiery wartościowe Robinhood.

Emergent Fidelity Technologies wydał ponad 648 mln dolarów, aby w maju 2022 roku kupić 56,28 mln akcji brokera internetowego (pakiet 7,6%).

Publikacja twierdzi, że Bankman-Fried próbował sprzedać papiery wartościowe prywatnie. Rzekomo kontynuował negocjacje w sprawie sprzedaży nawet po zawarciu umowy kredytowej z BlockFi.

Według Arkham, na krótko przed złożeniem wniosku o niewypłacalność przez FTX Group, Alameda Research wycofała ponad 200 milionów dolarów cyfrowych aktywów z portfeli amerykańskiej giełdy kryptowalut.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.