Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Sam Bankman-Fried zaprzecza planom zakupu Huobi

Sam Bankman-Fried zaprzecza planom zakupu Huobi

Wiadomości
29 sierpnia, 2022
279
sam bankman fried ftx bitcoin

Szef FTX Sam Bankman-Fried powiedział, że jego firma nie ma zamiaru przejmować giełdy Huobi.

W sierpniu źródła Bloomberga podały, że współzałożyciel platformy Leon Lee prowadzi rozmowy z grupą inwestorów w sprawie sprzedaży 58% udziałów. Wśród potencjalnych nabywców znalazł się rzekomo szef FTX i założyciel Tron Foundation Justin Sun.

Według dziennikarza Colina Wu, adresy e-mail wszystkich pracowników Huobi zostały zmienione w zeszłym tygodniu z Huobi.com na htx-inc.com.

Natywny token Huobi zareagował na tweet Bankmana-Frieda spadając z poziomu powyżej 5$ do 4,7$.

Wcześniej media wymieniały Binance i FTX jako pretendentów do przejęcia aktywów Voyager Digital. Według źródeł, Coinbase wycofał się z listy potencjalnych nabywców – jego pracownicy doszli do wniosku, że “finanse brokera kryptowalut nie są w stanie złamać progu rentowności”.

Dla przypomnienia, w maju Bankman-Fried zobowiązał się do wydania “miliardów” na zakup udziałów w innych firmach.

W czerwcu FTX otworzył 250 milionów dolarów odnawialnej linii kredytowej dla platformy kryptolendingowej BlockFi. Kilka dni wcześniej powiązana z Bankman-Friedem firma Alameda Research udzieliła 500 milionów dolarów pożyczki firmie Voyager Digital.

Następnie amerykańskie ramię FTX wyemitowało kolejny kredyt odnawialny o wartości 400 mln USD dla BlockFi, po uzyskaniu opcji nabycia platformy za 240 mln USD.

W tym samym miesiącu przedsiębiorca odrzucił doniesienia, że giełda bitcoinów rozważała zakup “kłopotliwych” firm górniczych.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.