Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Monitory do komputerów – jaki wybrać?

Monitory do komputerów – jaki wybrać?

Komunikaty firm
26 sierpnia, 2021
746
20210824174722_pexels-photo-450035.jpeg

Wybierając nowy monitor, większość osób zwraca uwagę tylko na jego rozmiar. Jest to niestety złe podejście, bo można wówczas kupić monitor, który będzie miał nieodpowiednie proporcje ekranu do danych zastosowań lub częstotliwość odświeżania obrazu nie będzie wystarczająca. Warto również zastanowić się, czy monitor komputerowy ma mieć wbudowane głośniki, bo jeżeli ktoś dysponuje porządnym sprzętem audio, to i tak nie będzie z nich korzystał.

  1. Parametry monitorów do komputerów: przekątna ekranu, zakrzywiony ekran
  2. Taktowanie monitora (częstotliwość odświeżania)
  3. Jak dobrać monitory do komputera?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że kupisz dobry monitor do komputera, sprawdź nasze wskazówki. Z artykułu dowiesz się również czy zakrzywiony ekran to dobry wybór i gdzie można zamówić nowy monitor w dobrej cenie.

Parametry monitorów do komputerów: przekątna ekranu, zakrzywiony ekran

Przekątna ekranu jest oczywiście ważna, ponieważ większa przestrzeń robocza przyda się zarówno do pracy, jak i do grania. Trzeba jednak pamiętać, że nawet przy dużym monitorze maksymalna rozdzielczość ekranu ograniczona będzie mocą karty graficznej. Tym samym nawet nowoczesny monitor po podłączeniu do starego komputera i nie zapewni optymalnych warunków. Warto natomiast rozważyć zakrzywiony ekran, zwłaszcza jeżeli będzie to monitor dla gracza, grafika lub osoby zajmującej się montażem filmów.

Taktowanie monitora (częstotliwość odświeżania)

Jeżeli natomiast chodzi o to, jaką monitor powinien mieć częstotliwość odświeżania, to najlepiej ustawić najwyższą dostępną opcję. Do standardowych zastosowań wystarczy odświeżanie w przedziale 60-75 Hz. Jeżeli natomiast monitory komputerowe będą pracowały poniżej tych wartości, może to powodować szybkie męczenie się oczu. Sprawdzone modele monitorów, które świetnie radzą sobie z wysokim odświeżaniem, znajdziesz w ofercie https://www.neo24.pl/komputery/monitory.html, gdzie dostępne są między innymi produkty takich producentów jak Dell, Acer, LG oraz Samsung.

Jak dobrać monitory do komputera?

Kluczowe znaczenie ma więc nie rozmiar monitora, ale to, czy będzie stosowany w pracy, czy w domu. Prosty monitor wystarczy do przeglądania internetu, natomiast profesjonaliści powinni wybrać model lepiej oddający czerń i o większej rozdzielczości. Wspomniany zakrzywiony ekran na pewno przypadnie do gustu graczom. Wybierając monitor dla gracza lub miłośnika filmu, który ceni sobie świetne odwzorowanie kolorów, trzeba się liczyć z większymi kosztami. Jednocześnie, nawet jeżeli ma to być prosty monitor do biura, to nie warto oszczędzać na sprzęcie. Lepiej postawić na dobrą jakość i format ekranu (a także pamiętać o częstotliwości odświeżania). Od tego przecież zależy komfort osób, które będą przy nim pracowały przez kilka lub nawet kilkanaście godzin w ciągu dnia.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.