Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin to “jedna z najgorszych kryptowalut” – mówi założyciel Cyber Capital

Bitcoin to “jedna z najgorszych kryptowalut” – mówi założyciel Cyber Capital

Wiadomości
29 sierpnia, 2022
277
Bitcoin token standing in front of a blurred red price chart.

Bitcoin jest “czysto spekulacyjnym aktywem bez żadnej użyteczności” z powodu braku postępu technologicznego. Taką opinię wyraził Justin Bones, założyciel i główny dyrektor inwestycyjny Cyber Capital.

Zdaniem eksperta, propozycja wartości bitcoina uległa pogorszeniu ze względu na złamany długoterminowy model bezpieczeństwa, stosunkowo słabe walory ekonomiczne, niską przepustowość oraz brak możliwości programowania i kompatybilności.

Bones energicznie bronił pierwszej kryptowaluty, ale zmienił zdanie z powodu odmowy społeczności na zwiększenie limitu wielkości bloku. To “było poważne odejście od pierwotnej wizji i celu bitcoina” – dodał.

Świat poszedł do przodu. Kiedyś mówiło się, że cyfrowe złoto po prostu przyjmie najlepszą technologię. Ta teza oczywiście zupełnie się nie sprawdziła. Bitcoin nie ma inteligentnych kontraktów, technologii prywatności ani przełomów w skalowaniu.

Bones wskazał na wprowadzenie przez konkurencję wyrafinowanych technik tworzenia tokenów, a także na mechanizmy pobierania opłat, które mogą powodować deflację.

Właściwości ekonomiczne Bitcoina są również niewiarygodnie słabe. […] konkuruje z kryptowalutami, które mogą osiągnąć ujemną inflację […], wysoką wydajność i użyteczność […], takie jak ETH po połączeniu i alternatywy, takie jak AVAX, NEAR i EGLD. Bons wyjaśnia.

W efekcie bitcoin zaczął być postrzegany przez wielu jako aktywo, w które należy inwestować “wbrew podstawom analizy przychodów, użyteczności i opcji”. Ludzie, w większości, inwestują w pierwszą kryptowalutę tylko dlatego, że wierzą, że cena wzrośnie. Działają na tej samej zasadzie, co uczestnicy schematów Ponzi.

Kto ma podobne zdanie?

Przypomnijmy, w czerwcu podobne porównanie do piramidy finansowej padło z ust CEO Red Date Technology i współzałożyciela BSN, He Yifana.

Wcześniej szef działu instrumentów pochodnych Genesis Trading, Joshua Lim, wymienił trzy powody ostatnich spadków BTC.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.