Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Zaplanuj zakup sprzętu na cały rok i oszczędzaj na Black Friday

Zaplanuj zakup sprzętu na cały rok i oszczędzaj na Black Friday

Komunikaty firm
29 kwietnia, 2020
1416
20200428090649_52e6d0464951a914f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48702773d4924ac05cbb_1280.jpg

Zakup sprzętu wiąże się zazwyczaj z dużym wydatkiem. W dzisiejszych czasach elektronika stanowi jednak bardzo ważną część naszego domowego, jak i osobistego wyposażenia. Dlatego też zazwyczaj nawet kilka razy w roku kupujemy takie urządzenia. Bardzo często bowiem na rynku pojawiają się coraz to nowsze technologie i rozwiązania, które chcemy przetestować. Najnowszy smartfon, telewizor o rewelacyjnej rozdzielczości, świetne głośniki, czy nowoczesny laptop — większość z nas decyduje się na nabycie między innymi takich właśnie gadżetów. Nikt chyba jednak nie zaprzeczy, że mimo całej satysfakcji, na spełnianiu takich zachcianek najbardziej cierpi nasz portfel. Wysokiej klasy sprzęt jest bardzo kosztowny, a na dodatek zazwyczaj nie obejmują go żadne promocje. Inaczej jest jednak w Black Friday, kiedy to rabaty sięgają nawet kilkudziesięciu procent i wymarzone gadżety możemy nabyć w niepowtarzalnie atrakcyjnej cenie. Jak zaplanować zakupy, by nabyć cały potrzebny sprzęt tego właśnie dnia?

Black Friday — święto wyprzedaży

Każdy miłośnik zakupów czeka na ten dzień przez cały rok. To jedyna taka okazja, by nabyć produkty w tak niskich cenach. Mowa tu oczywiście o Black Friday, czyli święcie zakupów. Dzień ten celebrowany jest już od kilkudziesięciu lat w Stanach Zjednoczonych. Od kilku natomiast, także u nas cieszy się popularnością, która z roku na rok znacznie wzrasta. Dzień wyprzedaży następuje w każdy piątek, dzień po Amerykańskim Dniu Dziękczynienia. Tym samym jest to święto ruchome. Zawsze jednak wypada pod koniec listopada. Mówi się też, że Black Friday otwiera sezon Bożonarodzeniowych zakupów. Rzeczywiście, jest to doskonała okazja, by nabyć prezenty w świetnych cenach. Black Friday słynie przede wszystkim z tego, że w dniu tym dostępne są niepowtarzalne okazje cenowe. Często towar w sklepach przeceniony jest nawet o połowę. Jest to więc doskonała szansa na zakupy, szczególnie dla osób lubiących oszczędzać.

To się opłaca — ceny sprzętu na Black Friday

Na Black Friday w sklepach przecenione jest właściwie wszystko. Jednak jak wiadomo, jedne rzeczy opłaca się wtedy kupić bardziej, a inne mniej. Im więcej zaoszczędzimy, tym lepiej dla naszego portfela. W sklepach odzieżowych, czy też drogeriach, niemal zawsze czekają na nas jakieś promocje. Ponadto, przy drobnych zakupach, zaoszczędzimy maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Dlatego też w tym przypadku warto zwrócić swą uwagę przede wszystkim na promocje w sklepach ze sprzętem elektronicznym. Tutaj rzeczywiście słowo oszczędzać, nabiera właściwego znaczenia. Wszystkie gadżety i nowoczesne urządzenia kosztują bowiem tego dnia znacznie mniej. Dotyczy to nawet tych prestiżowych akcesoriów. W związku z tym to właśnie elektronika jest najczęściej wybieraną kategorią podczas czarnego piątku. To najlepsza okazja na wybór wyposażenia do domu, a także gadżetów osobistych, ponieważ zazwyczaj rzadko podlegają przecenie.

Co warto kupić na Black Friday?

Sprzęt elektroniczny to kategoria, w której znajdziemy wiele urządzeń. Jakie więc najbardziej opłaca się kupić na Black Friday? Z pewnością dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że to doskonała okazja do nabycia nowego smatrfona. Obecnie zmieniamy telefon średnio co dwa lata lub nawet częściej. Służy nam on jednak codziennie i jest niezastąpiony w wielu czynnościach. Taki zakup to jednak często nawet kilka tysięcy złotych wydatku. Zdecydowanie lepiej jest nabyć smartfona wysokiej klasy, a okazje na Black Friday pozwolą nam zrobić to znacznie taniej. Podobnie jest także między innymi w przypadku komputerów, laptopów, czy sprzętu audio. Kupowanie podczas Black Friday po prostu się opłaca.

Gdzie kupować w Black Friday?

Na święto wyprzedaży i rabatów niemal każdy sklep szykuje jakieś ciekawe okazje. Jednak pamiętajmy, że oszczędzać lubi każdy, w związku z czym w większości sklepów stacjonarnych będzie tego dnia niezwykle dużo ludzi. Długie kolejki i rzesza chętnych na skorzystanie z rabatów, sprawia, że atmosfera takich zakupów nie sprzyja kupowaniu w sposób rozsądny i przemyślany. W celu zyskania jak największej satysfakcji najlepiej więc nabyć sprzęt w sieci. Zarówno sklepy online, jak i popularne platformy, takie jak Allegro, to doskonałe miejsca na zakupy w Black Friday. Co więcej, o planowanych rabatach dowiemy się znacznie wcześniej. Warto obserwować strony takie jak https://allegro.pl/strefaokazji/black-friday, by być zawsze na bieżąco.

Black Friday to bez wątpienia najlepszy czas, by nabyć potrzebny sprzęt. Planowanie możemy zacząć o wiele wcześniej niż w listopadzie. Możemy na przykład przez cały rok zapisywać wszystkie nasze propozycje, by na koniec wyselekcjonować najlepsze opcje. Pewne jest, że lepiej jest kupić wszystkie gadżety podczas promocji. Dzięki temu nasz wydatek będzie nie tylko mniejszy, ale i bardziej racjonalny.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.