Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Upadek FTX może dotknąć każdy zespół F1 – mówi Toto Wolff z Mercedesa

Upadek FTX może dotknąć każdy zespół F1 – mówi Toto Wolff z Mercedesa

Wiadomości
3 grudnia, 2022
210
formula 1 ftx

Toto Wolff – austriacki miliarder i dyrektor generalny Mercedes-AMG Petronas F1 Team – uważa, że upadek giełdy kryptowalut FTX może zaszkodzić każdej organizacji Formuły 1.

Platforma była jednym ze sponsorów Mercedesa. Jej logo było widoczne na samochodach prowadzonych przez Lewisa Hamiltona i George’a Russela. Jednak skład zawiesił umowę po tym, jak w połowie listopada wyszły na jaw poważne problemy FTX.

Ogromna przeszkoda dla całej branży

Ogromny upadek FTX, który miał miejsce w zeszłym miesiącu, wciąż głośno rezonuje w różnych sektorach. W ostatnim wywiadzie Wolff argumentował, że wydarzenie może wywołać kłopoty w każdym zespole Formuły 1, ponieważ wszystkie są w jakiś sposób powiązane z branżą kryptowalut:

Każdy zespół ma takich sponsorów, podobnie jak organizacja Formuły 1 jako taka. Więc wszyscy byliby dotknięci.

Mercedes i FTX zawarły umowę sponsorską w zeszłym roku, aby promować giełdę i wprowadzić kolekcję NFT dla fanów. Zespół F1 początkowo wspierał swojego partnera po zobaczeniu pierwszych oznak problemów w listopadzie i ślubował zachować logo FTX na swoich samochodach. Jednak zakończył wszystkie więzi z giełdą na krótko przed złożeniem przez nią wniosku o upadłość. Mercedes mówił wówczas:

Jako pierwszy krok, zawiesiliśmy naszą umowę partnerską z FTX. Oznacza to, że firma nie pojawi się już na naszych samochodach wyścigowych i innych aktywach marki od tego weekendu. Będziemy nadal uważnie monitorować sytuację w miarę jej rozwoju.

Wolff, który pokazał się jako silny zwolennik technologii blockchain i kryptowalut, powiedział, że FTX wydawał się “solidną firmą” przed katastrofą. Uważa, że bankructwo to jest “ogromnym hamulcem nie tylko dla nas, ale dla całej branży kryptowalutowej”, podczas gdy “deficyt w wysokości ośmiu miliardów dolarów” pokazuje konieczność wprowadzenia trafnych regulacji w sektorze.

Czytaj również:  Dzienny wolumen obrotu kryptowalutami spadł o 74% w 2022 r.

Umowy sponsorskie w Formule 1

Prawdopodobnie najbardziej utytułowany zespół w historii F1 – Ferrari – współpracował w zeszłym roku ze szwajcarską firmą technologiczną – Velas Network AG – w celu stworzenia NFT dla swoich fanów.

Red Bull Racing – zespół panującego mistrza Maxa Verstappena – w lutym podpisał umowę o wartości 150 milionów dolarów z giełdą Bybit.

McLaren Racing również zanurzył swoje palce, łącząc siły z giełdą kryptowalutową OKX. Stała się ona największym sponsorem zespołu.

Ze swojej strony CryptoCom jest Globalnym Partnerem Formuły 1, a jej logo jest widoczne na każdym torze.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.