Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jakie są najpopularniejsze giełdy kryptowalut?

Jakie są najpopularniejsze giełdy kryptowalut?

Komunikaty firm
24 lutego, 2023
78
20230223112831_download

Dobre pytanie, rynek kryptowalut jest bowiem dość zróżnicowany. Liczba inwestorów w naszym kraju z roku na rok rośnie, tak więc rośnie i zainteresowanie kryptobiznesem. W praktyce taka działalność jednak nie jest aż tak prosta, jak się wielu ludziom wydaje. Zwłaszcza osoby początkujące popełniają sporo błędów. W związku z tym warto zrozumieć, dlaczego niektóre giełdy kryptowalut są popularne, a inne mniej. W niniejszym artykule rzucimy nieco światła na ten temat.

Giełdy kryptowalutowe w praktyce

Poważne inwestowanie wymaga pośredników, którymi są zwykle pojedynczy brokerzy lub duże domy maklerskie. Na podobnej zasadzie działa giełda kryptowalut, a właściwie jej operator. Oferuje on cyfrową platformę, na której mogą Państwo założyć swój cyfrowy rachunek inwestycyjny i za jego pomocą dokonywać transakcji. Operator, oczywiście, pobierze za to stosowną prowizję. Podstawą będzie tutaj wirtualny portfel, który musi założyć każdy użytkownik danej giełdy. Ów portfel zasila się prawdziwymi pieniędzmi w formie waluty fiat poprzez przelew bankowy. Państwa środki następnie wymienia się na ich ekwiwalent w postaci kryptowaluty. Wybór i parametry transakcji określają Państwo w specjalnym panelu. Po ostatecznym zatwierdzeniu wymiany na wirtualnym rachunku pojawiają się bitcoiny lub inne waluty cyfrowe, które można później sprzedać i na tym zarobić… o ile wybrało się do tego odpowiedni moment.

Dlaczego dobra giełda kryptowalut ma znaczenie?

Popularne giełdy krypto pozwalają na bardzo precyzyjne śledzenie sytuacji rynkowej. Niestety, jest ona dość niestabilna. Dlatego nie wszyscy inwestorzy są tak entuzjastyczni wobec rynku kryptowalut. W każdym razie bycie na bieżąco to podstawa. Trzeba obserwować dane i nauczyć się przewidywać sytuacje. Najlepsze giełdy kryptowalut takie procesy ułatwiają. Poza tym oferują analizy, które są rzetelne i posługują się aktualnymi informacjami. Dzięki temu inwestowanie w BTC staje się nieco prostsze.

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie! Na słabej giełdzie kryptowalut istnieje większe ryzyko kradzieży danych. Prywatność dotycząca transakcji jest wątpliwa. Sam panel obsługi też będzie ograniczony, dając swoim użytkownikom mniej możliwości. Transakcje natomiast mogą być powolne, a ich wielkość ograniczona. W rezultacie konto giełdowe nigdy nie będzie mogło się dobrze rozwinąć. Tego typu czynniki zdecydowanie wpływają na ogólną ocenę danej giełdy kryptowalut i jej popularności wśród poważnych graczy. Wprawdzie duże platformy mogą mieć większe prowizje za poszczególne usługi, ale w zamian klienci dostają dość pewne narzędzie do prowadzenia handlu kryptowalutami.

Ranking giełd kryptowalut

W związku z powyższym naprawdę warto śledzić rankingi giełd krypto. To obecnie podstawowy wyznacznik, który mierzy popularność danej platformy oraz poziom zaufania (trust score), jakim darzą ją klienci. Nie bez znaczenia jest także wolumen obrotu oraz bonusy, na które mogą Państwo liczyć po pierwszym depozycie. Koniec końców czytelny ranking oraz zbiór informacji na temat konkretnej giełdy pozwala określić, która z nich jest rzeczywiście najpopularniejsza i dlaczego. Obecnie OKX wiedzie prym z solidnym poziomem obrotu BTC według najnowszych pomiarów. Zaraz potem jest Bybit, który ma niższy wolumen, ale za to poziom zaufania jest w tym wypadku o 1 punkt wyższy. Interesują Państwa szczegóły? Wystarczy kliknąć tutaj: https://cryptopyjama.com/pl/. Pod tym adresem znajduje się nie tylko ranking, ale i szczegółowy opis poszczególnych giełd. Znajdą tam Państwo również poradnik na temat, jak kupić krypto oraz aktualne kursy walut cyfrowych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.