Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Porównywarki kredytów online – dlaczego warto z nich korzystać?

Porównywarki kredytów online – dlaczego warto z nich korzystać?

Komunikaty firm
25 października, 2022
162
[Resizer.in]-6357e8520b359

Kredyty gotówkowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów banków. Wybór najlepszej oferty finansowania nie jest jednak łatwym zadaniem. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z porównywarek kredytów online!

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów kredytów. Charakteryzuje się brakiem celowości – oznacza to, że pieniądze pożyczone w ramach kredytu gotówkowego możesz przeznaczyć na dowolny cel. Może to być np. remont mieszkania, wyjazd na wakacje czy zakup samochodu. Klient nie ma obowiązku informowania banku, jaki jest cel kredytowania.

Kredyt gotówkowy – dla kogo?

Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, być może zastanawiasz się, czy kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Warto wiedzieć, że klient banku, który chce uzyskać taki rodzaj finansowania, musi spełnić pewne określone warunki, a przede wszystkim:

 • Być osobą pełnoletnią – kredyt może zaciągnąć wyłącznie osoba, która ukończyła 18 lat;
 • Mieć aktualny dokument tożsamości;
 • Posiadać zdolność kredytową – jest to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu razem z odsetkami i innymi opłatami w terminie określonym w umowie kredytowej.
 • Posiadać pozytywną historię kredytową – czyli wiarygodność wobec kredytodawców. Banki weryfikują historię kredytową potencjalnych kredytobiorców w BIK. Znajdują się tam wszystkie dane na temat pożyczek i kredytów zaciągniętych przez daną osobę.

Kredyt gotówkowy online – zalety

Kredyty i pożyczki online cieszą się dużą popularnością – coraz więcej osób decyduje się na złożenie wniosku kredytowego przez internet. Jest wiele powodów, dla których warto zaciągnąć kredyt gotówkowy online. Do zalet takiej formy finansowania możemy zaliczyć:

 • Wygodę – wniosek o kredyt online możesz łatwo i szybko złożyć przez internet – wszystko załatwisz w zaciszu własnego domu.
 • Oszczędność czasu – składając wniosek kredytowy przez internet, nie musisz tracić czasu na dojazd do stacjonarnej placówki banku.
 • Minimum formalności;
 • Szybką akceptację wniosku kredytowego;
 • Możliwość porównania różnych ofert kredytów online;
 • Wygodny dostęp do dokumentacji kredytowej w formie elektronicznej.

Co to jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego kredytu gotówkowego online, musisz zwrócić uwagę na warunki oferty. Jednym z najważniejszych aspektów, którym należy się przyjrzeć podczas poszukiwań kredytu online, jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). Jest to całkowita kwota kredytu, którą będziesz musiał/a zapłacić po zaciągnięciu zobowiązania, wyrażona w skali roku. W skład RRSO wchodzą oprocentowanie i ubezpieczenie kredytu, prowizja oraz opłaty dodatkowe.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki kredytów?

Samodzielne porównywanie różnych ofert kredytowych to żmudne i męczące zadanie. Na szczęście możesz skorzystać z praktycznych porównywarek kredytów. Rzetelne porównanie propozycji kredytowych wielu banków znajdziesz m.in. w serwisie kredytowo.org. Porównywarki kredytów mają wiele zalet. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim:

 • Szeroki wybór ofert kredytów – w porównywarce kredytów znajdziesz czytelne porównanie ofert różnych banków pod względem takich czynników jak np. koszt kredytu czy okres kredytowania.
 • Możliwość znalezienia idealnego kredytu – dzięki porównywarce kredytów online możesz wybrać ofertę finansowania dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości.
 • Oszczędność czasu – dzięki porównywarce kredytów online nie musisz tracić czasu na wizyty w stacjonarnych placówkach banków. Idealną ofertę finansowania wybierzesz bez wychodzenia z domu.
 • Opinie – korzystając z porównywarki kredytów, możesz zapoznać się z opiniami klientów na temat poszczególnych ofert i wybrać taką, która cieszy się największą popularnością.


Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.