Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Huobi blokuje instrumenty pochodne dla chińskich klientów

Huobi blokuje instrumenty pochodne dla chińskich klientów

Wiadomości
28 czerwca, 2021
940
huobi-logo

Giełda Huobi zaktualizowała swój dokument umowy użytkownika. Zakazuje w nim handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut dla klientów w Chinach.

Zgodnie z zaktualizowaną sekcją umowy użytkownika na stronie Huobi Global, zakaz handlu pochodnymi kryptowalut obejmuje użytkowników w jurysdykcjach takich jak Chiny, Tajwan, Izrael i Irak. Inne zakazane kraje to Wielka Brytania – ograniczona do klientów detalicznych – a także Boliwia, Bangladesz i Ekwador.

Zakaz handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi jest również dodatkiem do długotrwałych zakazów korzystania z jej platformy w miejscach takich jak m.in. Hong Kong, Japonia, Kuba, Iran, Korea Północna, Sudan, Kanada i Stany Zjednoczone. Platforma ostrzegła, że użytkownicy, którzy naruszają te ograniczenia, ryzykują utratę swoich kont.

Zakaz Huobi dotyczący handlu pochodnymi kryptowalut dla chińskich użytkowników jest prawdopodobnie spowodowany ponownymi zakazami ze strony władz w Pekinie. Wcześniej w czerwcu, platforma powstrzymała nowych użytkowników z Państwa Środka przed handlem instrumentami pochodnymi kryptowalut, jednocześnie zmniejszając dopuszczalną dźwignię z 125x do mniej niż 5x.

W ostatnich tygodniach chińskie władze wzięły na celownik nawet sektor wydobywczy. Blisko 90% wszystkich górników Bitcoin (BTC) w kraju zostało zmuszonych do zamknięcia działalności.

Niektóre firmy zaczęły przenosić się za granicę. Oczekuje się, że hash rate Bitcoina odnotuje największy spadek trudności. Znaczna część kopalni już teraz odłączyła swoje urządzenia.

Zakaz Huobi kurczy możliwości dostępne dla chińskich traderów krypto instrumentów pochodnych. Następnym przystankiem do handlu wysoko lewarowanymi instrumentami mogą być platformy takie jak Binance i OKEx.

Czytaj również:  Irlandia zakazuje krypto darowizn na cele polityczne

Jednak Binance również jest przedmiotem zwiększonej kontroli regulacyjnej. W zeszłym tygodniu gigant giełdowy otrzymał zawiadomienia od organów regulacyjnych w Wielkiej Brytanii, Japonii i Ontario w Kanadzie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.