Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Gospodarka USA weszła w techniczną recesję

Gospodarka USA weszła w techniczną recesję

Wiadomości
28 lipca, 2022
272
recesja

Na koniec kwietnia-czerwca 2022 roku PKB Stanów Zjednoczonych spadło o 0,9% w porównaniu z pierwszym kwartałem. Biorąc pod uwagę spadek o 1,6% w okresie styczeń-marzec, gospodarka weszła już w techniczną recesję. Analitycy spodziewali się średnio wzrostu o 0,5%.recesja techniczna

Dane o PKB opublikowane przez Departament Handlu USA w dniu 28 lipca będą w ciągu najbliższych dwóch miesięcy dwukrotnie rewidowane.

Dzień wcześniej szef Fed Jerome Powell apelował, aby nie przywiązywać zbyt dużej wagi do nadchodzącej publikacji makrostatystycznej.

Nie sądzę, by USA były obecnie w recesji. Powodem jest to, że zbyt wiele obszarów gospodarki radzi sobie zbyt dobrze. Mamy tendencję do traktowania pierwszych raportów o PKB z niedowierzaniem – tłumaczył.

Prezes Fed podkreślił, że po wrześniu kolejne kroki władzy monetarnej w sprawie podwyżek stóp będą zależały od charakteru napływających danych makroekonomicznych.

Pierwszy szacunek PKB USA za drugi kwartał w połączeniu z wypowiedziami Powella obniżyły szanse na agresywne zacieśnienie polityki na kolejnym posiedzeniu. Stopień 0,5% jest obecnie szacowany z prawdopodobieństwem 76% w porównaniu do 60,5% dzień wcześniej.

recesja w stanach

Handel na Wall Street rozpoczął się na negatywnym terytorium. Indeks S&P 500 zniżkuje o 0,54 proc.

Negatywne wyniki akcji doprowadziły do osłabienia optymizmu na rynku kryptowalut. Notowania Bitcoina nieagresywnie stoczyły się z intradayowego maksimum powyżej 23 200 USD.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.