Splinterlands stała się najczęściej wybieraną blockchainową grą

Splinterlands stała się najczęściej wybieraną blockchainową grą

Wiadomości
21 września, 2021
761
spliterland gry blockchain

Gra karciana NFT „Splinterlands” stała się ostatnio najczęściej wybieraną grą blockchain na rynku pod względem dziennej liczby użytkowników.

Wykładniczy wzrost Splinterlands

Dane z DappRadar potwierdzają, że Splinterlands przekroczyło 260 tysięcy dziennych aktywnych użytkowników. To więcej niż liczba graczy w metaverse Alien Worlds, która w momencie pisania tego tekstu wynosi niewiele ponad 250 tysięcy użytkowników.

Patrząc na liczby, Splinterlands wyłoniło się na szczycie rynku gier blockchainowych w bardzo szybkim tempie. W zeszłym miesiącu jego dzienna baza użytkowników wynosiła zaledwie 90 tysięcy graczy – mniej niż połowę obecnej bazy – a w lipcu mniej niż 10 tysięcy użytkowników.

Dr Jesse „Aggroed” Reich, współzałożyciel i CEO Splinterlands, jest podekscytowany najnowszym postępem.

To była wyjątkowa podróż budująca naszą społeczność liczącą 800k zarejestrowanych kont i 400k posiadaczy spellbooków. Jemy, śpimy i oddychamy Splinterlands non-stop i ciągle myślimy o tym, jak możemy pomóc naszej społeczności jeszcze bardziej. Nie mógłbym być bardziej dumny ani szczęśliwszy dla naszego ekosystemu, że się rozpalamy, a bracia są wniebowzięci.

Splinterlands to gra karciana oparta na blockchainie, która umożliwia użytkownikom grę i handel przy użyciu kart opartych na NFT. Jednocześnie mogą oni zarabiać natywną walutę gry znaną jako „Kryształy Ciemnej Energii”.

Dlaczego Splinterlands rozwija się tak szybko?

Rozwój Splinterland jest odzwierciedleniem rozwoju całej branży NFT, która w ostatnim roku przeżywa prawdziwy boom. Zwłaszcza w sierpniu, kiedy wolumen handlu stale przekraczał 500 milionów dolarów dziennie. Podobnie, Splinterlands odnotowało 9-krotny wzrost od lipca do sierpnia, jako gra, która w dużej mierze zależy od NFT.

Czytaj również:  Jihan Wu odnosi zwycięstwo i przejmuje Bitmain

Jednakże, nawet pomimo spadających wolumenów handlowych we wrześniu, baza użytkowników tej gry wciąż rośnie w dziesiątkach tysięcy.

Częścią tego, co czyni tę i inne gry oparte na blockchainie tak atrakcyjnymi, jest możliwość zarabiania rzadkich kryptowalut i NFT, którymi można następnie handlować na rynkach poza grą. Pomaga to przypisać realną i organiczną wartość przedmiotom związanym z grą, czego tradycyjne gry wideo nie mogą dokonać.

Dowodem na to jest ulepszenie „księgi zaklęć przywoływacza Splinterlands”, które daje użytkownikom możliwość posiadania kart na zawsze i zdobywania nagród w grze. 50% użytkowników zakupiło to ulepszenie, co wskazuje na szczególne zainteresowanie tymi funkcjami.2 komentarze

  • t
    tomek

    A co z Axie Infinity? Z tego co kojarze to to jest najbardziej grywalny tytuł Play-To-Earn. Filipińczycy grają na masową skale, bo zarabiają więcej niż w normalnej pracy.

  • a
    aga

    Kurde, a ja myślałem że to Axie Infinity ciągle dominuje. Macie moze jakąś stronę z premierami gier Play-to-earn?

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.