Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Justin Sun zgadza się z obawami Elona Muska dotyczącymi emisji dwutlenku węgla

Justin Sun zgadza się z obawami Elona Muska dotyczącymi emisji dwutlenku węgla

Wiadomości
31 maja, 2021
776
justin sun elon musk

Justin Sun z projektu TRON zgadza się z obawami Elona Muska dotyczącymi emisji dwutlenku węgla, jaką pozostawia wydobycie bitcoinów. Uważa on, że algorytm konsensusu proof of work ma swoje wady i wzywa ludzi, aby starali się używać więcej zielonej energii.

Sun zgadza się z Muskiem

Dyrektor generalny Tesli wprowadził kilka tygodni temu zamieszanie, gdy producent samochodów wycofał płatności w BTC za swoje produkty. Od tego czasu Musk wielokrotnie zwracał uwagę na dużą ilość energii wykorzystywanej przez podstawową kryptowalutę i wzywał górników do korzystania z energii odnawialnej.

Jego komentarze rozpoczęły falę dyskusji, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Ostatnią osobą, która zgodziła się z uwagami Muska, był dyrektor generalny TRON – Justin Sun.

Podczas wywiadu z Bloombergiem, odniósł się on do poglądów Muska jako “uzasadnionych” i zauważył, że branża kryptowalutowa musi znaleźć stałe rozwiązanie w zakresie zielonej energii. Sun uważa, że wielu górników już wykorzystuje energię odnawialną, ale wysiłki te mogą nadal nie być wystarczające.

Co więcej, podkreślił zalety algorytmu konsensusu proof of stake w porównaniu z proof of work, który wykorzystuje bitcoin. Argumentował, że PoS zmniejsza emisję dwutlenku węgla nawet o 99%, dlatego też coraz więcej projektów blockchainowych skłania się ku temu rozwiązaniu.

Rola Chin i wznowienie rynku byka

Niedługo po komentarzu Muska, Chiny – wiodący kraj pod względem hashrate BTC, powtórzyły swoje negatywne stanowisko wobec podstawowej kryptowaluty. Co więcej, najbardziej zaludniony naród na świecie tym razem zabrał się za wydobycie bitcoina i spowodował spadki na globalnym rynku krypto.

Czytaj również:  Elon Musk zmusi użytkowników Twittera do płacenia za weryfikację

Wypowiadając się w tej sprawie, Sun powiedział, że “żadna pojedyncza osoba lub czynnik nie może kontrolować rynku”. Uważa on, że masywna 50% korekta była nieunikniona, ponieważ większość kryptowalut odnotowała ogromne wzrosty w ciągu ostatnich miesięcy.

Chociaż Chiny najprawdopodobniej nadal będą wdrażać bardziej rygorystyczne ograniczenia dotyczące korzystania z kryptowalut, Sun zauważył, że branża będzie się nadal rozwijać.

Stwierdził więc, że hossa na kryptowalutach została jedynie wstrzymana i uważa, że zostanie wznowiona w lipcu i sierpniu tego roku.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.