Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kredyt gotówkowy- co warto wiedzieć, zanim się na niego zdecydujemy?

Kredyt gotówkowy- co warto wiedzieć, zanim się na niego zdecydujemy?

Komunikaty firm
7 listopada, 2022
191
micheile-dot-com-zvprbbmt8qa-unsplash

Oferta produktów bankowych jest wyjątkowo mocno zróżnicowana, jednak ich podstawę stanowią oczywiście kredyty gotówkowe. Pomagają one w znacznym stopniu poprawić naszą płynność finansową i zrealizować większe inwestycje. Jednak kredyty gotówkowe mogą pociągnąć również wiele konsekwencji, jeśli zostaną one zaciągnięte bez odpowiedniego przemyślenia. Co więc warto o nich wiedzieć?

Kredyt gotówkowy to nie tylko jego oprocentowanie

Większość kredytobiorców nagminnie popełnia dokładnie ten sam błąd w momencie, kiedy podejmują decyzję odnośnie do zaciągnięcia kredy gotówkowego. Mianowicie, zwracają oni uwagę tylko i wyłącznie na jego oprocentowanie. Jest to oczywiście wyznacznik tego, jaka będzie wysokość naszej miesięcznej raty. Mimo wszystko jednak nie jest to parametr, który nam powie czy dany kredy rzeczywiście będzie dla nas opłacalny. Pamiętajmy, że całkowity koszt kredytu, czyli kwotę, którą będziemy zobowiązani zwrócić do banku po upływie wyznaczonego okresu określa RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wobec tego to ona wydaje się jednym z parametrów kredytu gotówkowego, na który powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. 

Kredyty gotówkowe warto ze sobą porównać

Wspomniane już zostało, że kredyty gotówkowe to sztandarowy produkt każdego banku. Wobec tego chętnie kuszą one potencjalnego kredytobiorcą dodatkowymi produktami i ofertami specjalnymi. Nic więc dziwnego, że w tym momencie, kredytobiorcy mogą odczuwać przysłowiowy zawrót głowy. Niektóre oferty rzeczywiście mogą wydawać się im wyjątkowo atrakcyjne, jednak nie muszą one takie być. Warto więc zachować w tym momencie zimną krew i zdecydować się na porównanie kredytów bankowych oferowanych nam przez różnorodne instytucje. Pomocna może się tu okazać porównywarka kredytów dostępna na stronie Expander. Wówczas dzięki niej szybko i skutecznie sprawdzimy, jakie kredyty gotówkowe obecnie są oferowane przez banki i będziemy mogli je porównać z uwzględnieniem ich najważniejszych parametrów. Z pewnością pomoże nam to w podjęciu rozsądnej decyzji kredytowej.

Zdolność kredytowa zależy od konkretnego banku

Zaciągając kredyt gotówkowy, każdy z nas jest świadomy tego, że musimy okazać się określoną zdolnością kredytową. W praktyce więc musimy udowodnić instytucji bankowej, że będziemy mogli terminowo spłacać dane zobowiązanie. Co ciekawe, każdy bank może wyliczyć naszą zdolność kredytową w odmienny sposób, uwzględniając przy tym różnorodne czynniki. Warto więc dokładnie zapoznać się z tym, jak samo wyliczanie zdolności przebiega, by uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania. Najlepszym rozwiązaniem w tym momencie okaże się skorzystanie z pomocy specjalistów jak np. Expander, którzy doskonale zaznajomieni są z warunkami przyznawania kredytów gotówkowych i wyliczania zdolności kredytowej w odniesieniu do konkretnej instytucji bankowej. Dzięki temu zyskamy znacznie szerszą perspektywę na to, w jakich bankach rzeczywiście możemy starać się o udzielenie kredytu gotówkowego, a z których ofert lepiej będzie zrezygnować.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.