Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Co to jest handel grid i jak automatycznie handlować na Binance Futures?

Co to jest handel grid i jak automatycznie handlować na Binance Futures?

Poradniki
28 kwietnia, 2022
740
handel grid na binance futures

Wysoka zmienność kryptowalut od zawsze była zmorą dla inwestorów. Co gdybym jednak powiedział Ci, że istnieje rozwiązanie, które pozwala zarabiać niezależnie od tego, w którą stronę porusza się rynek? W tym artykule przedstawimy Ci taką strategię. Nazywa się ona handel grid i jeżeli dotrwasz do końca tego poradnika będziesz wiedział jak ona działa, jakie niesie korzyści, kto może z niej korzystać, jak ją skonfigurować na platformie Binance Futures oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynamy!

Najlepszą platformą do wykorzystania handlu grid jest Binance Futures. Za jej pomocą można skutecznie handlować na zmiennym rynku i zarabiać niezależnie od tego czy kurs idzie w górę czy w dół. Zwłaszcza gdy dane aktywo znajduje się w trendzie bocznym.

Co to jest handel grid?

Jest to strategia inwestycyjna, która polega na składaniu zleceń wzdłuż “siatki” (grid), czyli na uwzględnieniu historycznych danych cenowych aktywów lub wykorzystaniu danych z wykresu cenowego do ustawienia zleceń kupna i sprzedaży. Strategia ta wykorzystuje ruchy cen kryptowalut poprzez ustalenie dolnego i górnego limitu cenowego, a następnie składanie zleceń kupna poniżej ceny rynkowej w pobliżu dolnego limitu oraz składanie zleceń sprzedaży powyżej ceny rynkowej w pobliżu górnego limitu cenowego. Strategia ta pozwala na ustawienie gridu zleceń w miarę wzrostu lub spadku ceny.

Jak działa handel grid?

Aby zrozumieć, jak działa koncepcja handlu grid, weźmy pod uwagę konkreny przykład:

Załóżmy, że posiadamy BTC, którego cena wynosi 42 000 USD. W handlu grid musimy wybrać dolny i górny limit ceny, które będą tworzyć zakres dla zleceń grid. Binance Futures oferuje nam bota, który pozwala na automatyczne ustawienie parametrów. Można to jednak zrobić też ręcznie, także istnieje również możliwość eksperymentowania i doskonalenia swoich strategii.

Załóżmy, że wybierzemy dolny limit ceny na poziomie 40 800 USD, a górny w okolicy 43 200 USD.

Podczas handlu grid musisz wybrać kilka poziomów lub pozwolić automatycznie zrobić to za Ciebie sztucznej inteligencji. Na tych poziomach będą składane zlecenia long i short w zależności od ruchu na rynku. Istnieje także możliwość wyboru całkowitej liczby zleceń, tak aby dostosować ją pod wybraną przez siebie strategię.

W miarę spadku ceny BTC, nasze zlecenia long będą stopniowo wypełniane w zależności od tego, jak niska jest cena BTC i jak wiele zleceń grid zostanie uruchomionych i wypełnionych. Kiedy cena BTC zacznie rosnąć powyżej ceny rynkowej sytuacja będzie wyglądała odwrotnie. Realizowane będą zlecenia short, a zyski będą zależeć od tego jak dużo wzrośnie kurs i jak dużo zleceń zostanie uruchomionych i wypełnionych.

Proces ten może wydawać się dosyć skomplikowany, jednak świetnie ilustruje go poniższy obrazek:

binance grid

Na pierwszym obrazku widzimy aktualną cenę BTC w momencie tworzenia strategii Grid. Obrazek drugi pokazuje z koli wypełnione zlecenia long w kilku utworzonych gridach. Trzeci obrazek obrazuje odwrotną sytuację, czyli wypełnione zlecenia short w kilku utworzonych gridach.

Jakie są korzyści z handlu grid na Binance Futures?

Handel grid na Binance Futures niesie ze sobą wiele korzyści. Oto one:

 • Większe szanse na powodzenie – Najważniejszą korzyścią jest to, że to zautomatyzowany bot, którego oferuje Binance Futures, pomaga zwiększyć zyski i maksymalnie wykorzystać zmienność na rynku.
 • Minimalizacja strat – Handel grid pozwala na łatwe kupowanie na dołkach. To obniża cenę wejścia i niweluje ryzyko likwidacji, tym samym ograniczając straty.
 • Automatyzacja – Binance oferuje automatycznego bota, dzięki któremu nie musisz cały czas siedzieć i patrzeć w ekran. Z całą pewnością korzysta na tym twoje zdrowie ale nie tylko. Zamiast bezczynnie obserwować wykres, możesz spędzić czas w zupełnie inny sposób, np. z rodziną.
 • Prostota – Handel grid na Binance jest maksymalnie prosty. Wystarczy ustawić parametry lub pozwolić zrobić to botowi. W zasadzie wszystko sprowadza się do wyboru liczby gridów oraz górnego i dolnego limitu. Następnie zlecenia są realizowane automatycznie w zależności od zmienności na rynku.
 • Dla początkujących i zaawansowanych inwestorów – Handel grid na Binance Futures jest stworzony zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów. Ci pierwsi mogą skorzystać z opcji automatycznego handlu. Drudzy natomiast mogą dostosować ustawienia według własnych preferencji.
Czytaj również:  Wolumen handlu BTC na Binance osiąga ATH!

Pomimo wielu zalet należy pamiętać, że handel instrumentami pochodnymi typu futures niesie za sobą ogromne ryzyko. Co prawda można zarobić więcej, ale można też więcej stracić. Dlatego też zawsze należy przeprowadzić własny research i nigdy nie handlować ani nie inwestować środków, na których utratę nie możemy sobie pozwolić.

Inwestowanie z wykorzystaniem dźwigni finansowej może pomóc w powiększeniu zysków z udanych transakcji. Najpierw musisz jednak poświęcić czas na zrozumienie podstaw inwestowania z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Ważne jest też zastosowanie odpowiednich technik zarządzania ryzykiem, takich jak zlecenia stop loss i take profit.

Dlaczego początkujący inwestorzy powinni wypróbować handel grid?

Głównym powodem, dla którego początkujący powinni wypróbować handel grid Binance, są gotowe automatyczne parametry i mechanizm autotransakcji. Umożliwia on laikom handel bez bez żadnej wiedzy technicznej i ręcznego ustawiania.

To sprawia, że handel grid jest bardzo prosty i łatwy do zaadaptowania przez początkujących. Jednocześnie niweluje ogromne ryzyko, które jest obecne na normalnych rynkach Futures.

Jak początkujący handlowcy mogą używać parametrów automatycznych w handlu grid?

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem handlu grid, powinieneś skorzystać z automatycznych ustawień. Aby to zrobić musisz wykonać kilka prostych kroków:

 • Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz możesz je założyć pod tym linkiem.
 • Następnie najedź kursorem na “Handel” i kliknij w “Handel Strategiczny”. Możesz też przejść bezpośrednio w odpowiednie miejsce za pomocą tego linka.
 • Teraz kliknij w przycisk “Futures Grid”.
 • Następnie po prawej stronie dostosuj wysokość pozycji przesuwając suwak do preferowanego poziomu, wybierz rodzaj marginu oraz dźwignię, którą chcesz wykorzystać przy zawieraniu transakcji. Zakres cenowy wraz z jego górnym i dolnym limitem, liczba gridów, czynniki zarządzania ryzykiem, takie jak stop-loss i take-profit itp. są określane przez automatycznego bota.
 • Jeżeli wszystko się zgadza kliknij “Utwórz” i to tyle.

Dlaczego doświadczeni traderzy kryptowalut powinni korzystać z handlu grid na Binance?

Jako zaawansowany inwestor, możesz ręcznie dostosować wbudowane parametry handlu grid i dzięki temu zmaksymalizować zyski ze swojej strategii inwestycyjnej. Odbywa się to w łatwy sposób i po konfiguracji pozwoli Ci się oderwać od ekranu.

Jak skonfigurować od podstaw niestandardową strategię tradingową?

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym traderem, czy nie, poniżesz znajdziesz instrukcję w jako sposób ręcznie skonfigurować swoją strategię:

 • Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, możesz je założyć klikając tutaj i postępując według instrukcji.
 • Najedź kursorem na “Handluj”, a następnie kliknij na “Handel Strategiczny”. Możesz też kliknąć bezpośrednio w ten link. Przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.
 • Wybierz Futures Grid
 • Wybierz opcję “Ręcznie” umieszczoną po prawej stronie.
 • W tym miejscu będziesz mógł wybrać:
  • Typ pozycji: Neutralna, Long, Short
  • Rodzaje marginu: Cross-Margin i Margin Izolowany (20x)
  • Rodzaje gridu: Arytmetyczny i Geometryczny
  • Zakres cen: Cena dolna i Cena górna
  • Gridy
  • Początkowy margin
 • Dostosuj parametry do swojej strategii
 • Dostosuj opcje zaawansowane, naciskając “Zaawansowane (opcjonalne)”. Opcje te obejmują wyzwalacz grid, stop loss, take profit oraz zamknięcie wszystkich pozycji po osiągnięciu stop.
 • Kliknij na przycisk “Utwórz” i potwierdź transakcję.
 • To tyle. Twoja strategia handlu grid została skonfigurowana.

Podsumowanie

Handel grid jest łatwy w użyciu i ma potencjał, aby wygenerować zysk dla każdego inwestora – zarówno początkującego jak i doświadczonego. Najlepsze jest to, że funkcja ta pozwala na handel automatyczny. Dlatego też nawet laik może korzystać z niej nie posiadając wiedzy technicznej. Aby rozpocząć handel za pomocą wystarczy, ze założysz darmowe konto na Binance, przejdziesz weryfikację i wpłacisz pierwsze środki!Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.