Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Celsius zatrudnił Citigroup do zbadania możliwych opcji finansowania

Celsius zatrudnił Citigroup do zbadania możliwych opcji finansowania

Wiadomości
15 czerwca, 2022
306
celsius

Platforma kryptowalutowa Celsius zatrudniła konglomerat finansowy Citigroup do znalezienia możliwego rozwiązania problemów, które pojawiły się po zamrożeniu aktywów klientów. Informację tę podał portal The Block, powołując się na kompetentne źródła.

W dniu 13 czerwca 2022 r. firma Celsius zawiesiła wypłaty i transakcje na platformie “ze względu na ekstremalne warunki rynkowe”. Zdaniem ekspertów, prawdziwą przyczyną tego, co się stało, był “kryzys płynności”, w wyniku którego firma nie była w stanie regulować płatności wobec klientów.

W kolejnych dniach Celsius wzmocnił swoją pozycję w zakresie zadłużenia w trzech głównych obszarach: MakerDAO, Aave i Compound. Najwyraźniej firma wydała na nie znaczną część swoich funduszy.

Rozmówcy Block podkreślili, że Citigroup został zatrudniony “w charakterze doradcy” – konglomerat “doradza Celsiusowi w zakresie możliwych opcji finansowania”, ale nie zapewni spółce środków ze swojego bilansu.

Gigant bankowy podobno rozważa ofertę konkurencyjnej platformy pożyczkowej Nexo. Firma ta wcześniej poinformowała, że jest gotowa wykupić portfel kredytowy spółki. Oferta jest ważna do 20 czerwca.

Jedno ze źródeł publikacji zauważyło, że to nie pierwszy raz, kiedy Citigroup współpracuje z Celsiusem. Według niego, konglomerat doradzał wcześniej spółce w zakresie działalności i potencjalnego IPO jej spółki zależnej, Celsius Mining.

Przypomnijmy, że 15 maja The Wall Street Journal poinformował, że firma Celsius zatrudniła prawników z firmy Akin Gump Strauss Hauer & Feld w celu przeprowadzenia ewentualnej restrukturyzacji finansowej. Dziennikarze podkreślali, że początkowo celem platformy było pozyskanie kapitału od inwestorów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.