Bloomberg: Amerykański DOJ ponownie otwiera śledztwo ws. Tethera

Bloomberg: Amerykański DOJ ponownie otwiera śledztwo ws. Tethera

Wiadomości
31 października, 2022
138
tether

Amerykański Departament Sprawiedliwości wznowił dochodzenie w sprawie możliwych oszustw bankowych popełnionych przez kierownictwo firmy Tether, emitenta stablecoina USDT. Takie informacje podaje Bloomberg, powołując się na źródła.

Agencja po raz pierwszy poinformowała o zainteresowaniu władz firmą w lipcu 2021 roku. Rozmówcy mówili wówczas, że wspomniane dochodzenie dotyczy wczesnych etapów działalności Tethera i obejmuje transakcje związane z kryptowalutą.

Przedstawiciele emitenta USDT określili później materiał jako clickbait, oparty na ” bezimiennych źródłach i zarzutach sięgających wielu lat wstecz”.

Według nowych informacji, sprawą miał się zająć Damian Williams, prokurator z Południowego Dystryktu Nowego Jorku. Jego nazwisko pojawiało się wcześniej w kontekście postępowania przeciwko współzałożycielom BitMEX, w szczególności byłemu dyrektorowi ds. rozwoju giełdy Gregowi Dwyerowi.

31 października zespół Tether ponownie zaprzeczył raportowi Bloomberga:

Rozpowszechnianie fałszywych informacji jest największym zagrożeniem dla branży kryptowalutowej, jakie obecnie istnieje. […] Bloomberg recyklinguje stare wiadomości, które nie są prawdziwe.

 

Firma podkreśliła, że prowadzi stały dialog z organami ścigania, w tym z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.