Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak działają giełdy kryptowalut?

Jak działają giełdy kryptowalut?

Komunikaty firm
7 września, 2022
285
54654874

Ostatnio zaobserwowaliśmy ogromny rynek kryptowalut, co oznaczało wzrost adopcji wszelkiego rodzaju aktywów cyfrowych, co zwiększyło legitymację i ogólną popularność kryptowalut. Powstał już ranking giełd kryptowalut, który nadaje się do nauki nie tylko dla początkujących, ale także dla profesjonalistów z tej dziedziny. Instytucje finansowe, firmy inwestycyjne, korporacje i inwestorzy detaliczni wchodzą na pokład, wiele z nich po raz pierwszy.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z możliwości, jakie daje przestrzeń kryptowalut, możesz się zastanawiać, od czego zacząć. W tym przewodniku po kupowaniu kryptowalut na giełdach omówimy niektóre z ważnych pytań, które powinieneś zadać, zanim zaczniesz.

Czym jest wymiana?

Serwisy wymiany kryptowalut i aplikacje mobilne pozwalają użytkownikom kupować, sprzedawać lub wymieniać waluty cyfrowe na inne aktywa, takie jak fiat (GBP, EUR, USD itp.) lub inne kryptowaluty.

Istnieje niezliczona ilość giełd kryptowalut oferujących różne opcje monet z wyższymi i niższymi wolumenem obrotu, różnymi funkcjami platformy i różnymi środkami bezpieczeństwa. Aby maksymalnie zdywersyfikować swój handel i zmniejszyć ryzyko włamania się na konto, warto trzymać walutę na dwóch lub trzech różnych giełdach jednocześnie.

Istnieje również szereg różnych modeli giełd kryptowalut. Jedną z różnic jest to, czy możesz użyć waluty fiducjarnej do zakupu kryptowaluty, którą handlujesz na giełdzie, oraz czy możesz przekonwertować swoją kryptowalutę z powrotem na fiducjarną po zamknięciu pozycji.

Czy potrzebujesz giełdy kryptowalut do inwestowania w kryptowaluty?

Jeśli chcesz inwestować w waluty cyfrowe, nie musisz kupować i sprzedawać kryptowalut na giełdzie. Jednym ze sposobów zminimalizowania ryzyka, zwłaszcza jeśli jesteś stosunkowo nowy w kryptowalutach, jest skorzystanie z automatycznej platformy, która jest zintegrowana z licznymi giełdami i wdraża w Twoim imieniu strategię inwestowania w kryptowaluty.

Regulacje i giełdy kryptowalut w 2022 r.

Ta nowa klasa aktywów ewoluuje w niesamowitym tempie i rządom i innym organom regulacyjnym trudno jest nadążyć za duchem czasu. Głównym problemem jest to, że każdy kraj i jurysdykcja mają własne prawa, przy czym niektóre regiony wspierają technologię blockchain, a inne aktywnie zakazują kupowania i sprzedawania kryptowalut. W niektórych przypadkach przepisy są niejasne, a przepisy tylko częściowo obejmują złożoność transakcji na aktywach cyfrowych. Trzeba wykonać wiele pracy, aby przestrzeń kryptowalut była postrzegana jako bezpieczna, legalna, mainstreamowa opcja inwestycyjna.

Coraz popularniejszym sposobem na bezpieczniejsze i łatwiejsze inwestowanie jest arbitraż kryptograficzny, rodzaj inwestycji wykorzystując chwilową nieefektywność cenową — różnicę w cenie monety na różnych giełdach.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.